Європарламент підтримав переговори про деокупацію Криму в форматі "Женева+", – Порошенко

Європейський парламент підтримав переговори щодо декокупації Криму у форматі "Женева+"
Depo.Власть
4 февраля 2016 13:32
ФОТО: depo.ua

Про це у своєму мікроблозі "Твіттер" написав президент Петро Порошенко, передає depo.ua.

За відповідну резолюцію "Ситуація з правами людини в Криму, зокрема кримських татар" проголосували 472 євродепутати, проти - 79, утрималися – 33, передає "РБК-Україна".

"Європарламент вітає українську ініціативу щодо створення міжнародного переговорного механізму з відновлення українського суверенітету в Криму у форматі "Женева плюс", який повинен включати в себе безпосередню взаємодію з ЄС; закликає Росію почати переговори з Україною та іншими сторонами з питання деокупації Криму, для зняття торговельного та енергетичного ембарго скасувати надзвичайний стан в Криму", - йдеться в документі.

Євродепутати вкотре заявили про свою рішучу відданість суверенітету і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

"Підкреслюється також, що відновлення українського контролю над півостровом є однією з передумов для відновлення співпраці з Російською Федерацією, в тому числі зупинення чинних санкцій", - зазначили у Європарламенті.

Європейські депутати також підтримали рішення ЄС заборонити імпорт товарів і послуг з Криму, якщо вони не супроводжуються сертифікатом походження від української влади, а також обмежити експорт певних товарів і технологій, інвестицій, торгівлі та сфери послуг в Крим.

Європарламент закликає Раду ЄС зберігати ці санкції до завершення повної реінтеграції Криму в законодавство України.

Також у резолюціє парламент "засуджує мілітаризацію Кримського півострова, яка справляє значний негативний вплив на економічне і соціальне життя, а також погрозу з боку Росії розміщувати ядерну зброю в Криму, що становить значну загрозу для регіональної, європейської та глобальної безпеки; знову закликає до виведення всіх російських військ з Криму і Східної України".

Водночас у своїй резолюції Європарламент засудив "безпрецедентний рівень порушень прав людини з боку російської і так званої кримської влади щодо населення Криму, зокрема кримських татар". Наприклад, у документі відзначаються "жорсткі обмеження свободи вираження думки і мирних зібрань, в тому числі традиційних урочистих заходів, таких як роковини депортації кримських татар сталінським тоталітарним режимом Радянського Союзу і культурні заходи кримських татар".

Крім того, висловлюється стурбованість з приводу порушень майнових прав місцевого населення, їх залякування і позбавлення волі, неповаги до їх громадянських, політичних і культурних прав; необхідності перереєстрації ЗМІ, а також громадських організацій.

При цьому Європарламент закликає поважати Меджліс як законне представництво кримськотатарського співтовариства і уникати будь-яких переслідувань його членів, зокрема, Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова і Ахтема Чийгоза.

У зв'язку з цим Європарламент закликає безпосередньо російську і де-факто місцеву владу провести ефективне, неупереджене та прозоре розслідування всіх випадків зникнень, катувань і порушень прав людини з боку поліції і воєнізованих сил, активних на Кримському півострові з лютого 2014 року; вимагає звільнення засуджених російською владою Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Європарламент також "висловлює свою глибоку стурбованість у зв'язку зі становищем ЛГБТ-людей в Криму, яке істотно погіршилося після російської анексії, і репресивними діями і погрозами з боку так званої влади та збройних формувань".

Євродепутати вважають, що "окупаційна влада" зобов'язана гарантувати безпеку населення і дотримання людських, культурних і релігійних прав корінних татар та інших народів Криму, а також підтримувати правопорядок.

Європарламент також констатував, що представники ОБСЄ, ООН і Ради Європи були повністю або частково позбавлені доступу на Кримський півострів, через що видавалося складним провести моніторинг ситуації з правами людини в Криму. У зв'язку з цим Росію закликають забезпечити безперешкодний доступ для міжнародних експертів і гуманітарних організацій на півострів.

Крім того, депутати привітали нещодавній візит термінової місій Ради Європи в Крим, яка оцінювала ситуацію з правами людини на півострові.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада