Bloomberg назвав п'ять труднощів, з якими зіткнеться уряд Гройсмана

У нового уряду на чолі з Гройсманом не буде часу обживатися в новій посаді і міністри відразу зіткнуться з труднощами

Про п'ять найбільших труднощів, з якими доведеться впоратися новому Кабміну Bloomberg, передає depo.ua.

1. Розблокування відкладеного траншу МВФ

Третя виплата з фінансової допомоги Україні на суму $ 17,5 млрд затримується з жовтня. Спочатку через бюджет цього року, потім через невизначеність з урядом. Гройсман сказав, що повернення програми в колишнє русло входить в коло його пріоритетів. Відкладений транш на $ 1,7 млрд від МВФ стане корисним доповненням до резервів Нацбанку, і схвалення цього траншу також прокладе шлях для більш $ 4 млрд двосторонньої допомоги від союзників, в тому числі США і Євросоюзу.

2. Дати новий поштовх боротьбі з корупцією

Розчарування через обіцянки вирішити проблему корупції було в самому центрі напруженості, яка стала причиною струсу в уряді. Після гучних відставок міністра економіки Айвараса Абромавичуса  і заступника генпрокурора Віталія Каська, звільнення  генпрокурора Віктора Шокіна, нова команда повинна буде показати, що серйозно має намір позбавити українську політику від корисливих бізнес-інтересів, які домінували в пострадянську епоху. МВФ попередив Україну, що нездатність впоратися з корупцією може поставити під загрозу фінансову допомогу.

3. Припинити розмови про дочасні вибори

Вихід двох невеликих партій з коаліції в лютому викликав розмови про дострокові вибори, і новому уряду доведеться припинити спекуляції про те, що вони можливі. Новий склад парламентської коаліції мало відрізняється від попереднього; тертя між партіями Порошенко і екс-прем'єра Арсенія Яценюка, швидше за все, збережуться. Дострокові вибори несуть загрозу ще більшого розколу в парламенті, оскільки рейтинги Порошенка і Яценюка стрімко впали.

4. Утримувати економіку від рецесії

Після Євромайдану, анексії Росією Криму та війни на Донбасі, економіка України скорочувалася півтора року. Стабілізувавши гривню і підписавши угоду, щоб зупинити бойові дії, країна вийшла з рецесії в третьому кварталі 2015 року. Хоча зростання зовсім невелике, але експорт поступово відновлюється завдяки спаду місцевої валюти. Продовження відносного перемир'я на Донбасі також може допомогти оживити інвестиції. Проте, політичні чвари похитнули довіру. У березні Міністерство економіки скоротило прогноз зростання ВВП в першому півріччі до нуля з 1%.

5. Активізувати виконання Мінських угод

Хоча відповідальність за виконання мирної угоди, підписаної в білоруській столиці Мінську в лютому 2015 року, несе в першу чергу президент Порошенко, а не Кабмін, йому знадобляться всі депутати з оновленої парламентської коаліції, і навіть більше, щоб прийняти необхідне законодавство. В останні місяці не вистачало єдності, і Порошенко відмовився від голосування щодо конституційних змін про надання проросійським сепаратистським регіонам особливого статусу через страх, що він не зможе домогтися схвалення законопроекту в парламенті. Оскільки конфлікт на Донбасі фактично заморожений, відсутність прогресу щодо реалізації Мінських угод ризикує підірвати довіру союзників в Європі і США, які наклали санкції на Росію через агресію.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme