Адвокат Савченко майже вмовив Сенат США визнати її військовополоненою

Захист арештованої в Росії української льотчиці, народного депутата України Надії Савченко добивається того, щоб у США її визнали військовополоненою, а не просто заручницею

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на інтерв'ю ТСН адвоката Савченко Марка Фейгіна.

Справа в тому, що 15 квітня Палата представників Конгресу США проголосувала за резолюцію із закликом до Росії звільнити Савченко, але в документі вживається термін "заручниця". Тепер - слово за Сенатом.

"Ми розраховуємо, що в Сенаті ми отримаємо підтримку в особі Маккейна (республіканця, відомого лобіста України в США, - ред.) у просуванні резолюції 50-ї, і нам би дуже хотілося, щоб там з'явився не термін "hostages" (заручники), на якому всі погодилися. Тобто, з тим, що Савченко і їй подібні є заручниками. А нам би хотілося форсувати тему з POW (prisoner of war), визнанням її військовополоненою. Тому що у більшості багато з тих, хто навіть дуже симпатизують нам у Конгресі, Сенаті, в державному департаменті, налаштовані на те, щоб не форсувати ситуацію з визнанням військовополоненими на правовому рівні осіб, які переміщені в Російську Федерацію і утримуються у в'язницях", - розповів Фейгін.

Він додав, що на стороні Савченко республіканці, чимало демократів, український caucus (caucus - міжпартійне об'єднання Конгресу). Однак більш обережний Державний департамент, структури адміністрації президента США Барака Обами.

"Це традиційно, тому вони б не хотіли до вирішення принципово якихось міжнародних інстанцій брати на себе відповідальність за визнання Росії країною - учасником конфлікту. Поіменно перераховувати не хотілося б. Це ж люди перешкоджають не тому, що у них є таке внутрішнє бажання, а тому що правова сторона цього питання залишається надзвичайно важкою", - додав адвокат.

Фейгін впевнений, що відповідні поправки в резолюцію будуть внесені.

"Резолюція зараз пройшла комітет, деякий час піде на обговорення у відповідних комітетах і комісіях Конгресу і Сенату. Немає голосів проти. Просто в питанні резолюції визнання її як військовополоненої теж потрібно деякий час для того, щоб ті, кого я відвідав, ті конгресмени, внесли ці поправки в резолюцію. Тобто, я не зустрів жодного заперечення проти цього", - сказав Фейгін.

Як повідомляв depo.ua, раніше адвоктати Савченко намагалися добитися для неї статусу військовополененої в Росії, однак безрезультатно.  Її продовжують утримувати під вартою з підозрою у причетності до вбивства російських журналістів на Донбасі.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme