ЗМІ: Зняття санкції з Ірану обвалить ціну на нафту до $45

Іран домовився із Заходом з приводу своєї ядерної програми і зняття санкцій. Це означає, що поставки іранської нафти на світовий ринок значно виростуть, що обвалить ціни

За оцінками експертів, $45 за барель - ще оптимістичний прогноз, передає depo.ua з посиланням на "Газета.ru".

Євросоюз пообіцяв зняти економічні санкції щодо Ірану, у разі якщо Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) верифікує досягнуту у вівторок угоду щодо іранської ядерної програми. Погоджений проект резолюції Радбезу ООН передбачає, що Іран в найближчі 15 років не буде збагачувати уран понад 3,67%.

Одним з ключових моментів санкцій є обмеження на постачання нафти з Ірану. До введення санкцій Заходу Іран добував близько 4,2 млн барелів на добу, спрямовуючи на експорт 2,5 млн барелів. Після введення обмежень закордонні поставки знизилися до 1,1 млн барелів на день, причому йшла ця нафта в країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Іран вже заявляв, що після скасування санкцій готовий протягом п'яти-шести місяців наростити видобуток з 2,8 млн барелів ще на 1 млн барелів на добу. А до 2018 року, як говорив у травні іранський міністр нафти Біжар Намдара Зангене, країна буде щодоби добувати 5,7 млн ​​барелів.

До речі, ще в 2013 році Іран оголосив про відкриття великих запасів нафти - близько 18,6 млрд барелів (близько 2,55 млрд тонн).

За словами Зангене, для повернення на ринок Ірану "не потрібно ніяке рішення ОПЕК".

"Це наше право, ми були обмежені санкціями, і це абсолютно нормально, якщо ми повернемося на ринок зі "стелею", яка була у нас до санкцій, - заявив Зангене. - Ми почнемо підвищувати виробництво відразу після зняття санкцій".

Видання відзначає, що Іран входить в ОПЕК, однак квот на видобуток нафти не дотримується.

Як пояснюють експерти, опитані виданням, Іран в боротьбі за частку ринку буде демпінгувати, що надасть додатковий тиск на світові нафтові ціни. Приблизна ринкова ціна в разі виходу на ринок Ірану - $45 за барель, але котирування можуть "пірнути" ще глибше, оскільки до ринкових факторів додадуться психологічні (очікування продавців нафти).

Однак у перші місяці Іран стримуватиме дефіцит танкерів для транспортування нафти. 

 

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme