В Ростовській області хочуть зупинити електростанцію, яка залишилась без донбаського вугілля

"Газпром енергохолдинг", який перестав закуповувати для Новочеркаської ГРЕС в Ростовській області українське вугілля у ДТЕК і переключитися на ростовських постачальників, незадоволений якістю палива і готовий зупинити електростанцію

Про це повідомив у четвер гендиректор ОГК-2, що входить в холдинг, Денис Башук, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

За його словами, регіональні виробники - "Донвугілля" і Південна паливна компанія - знизили якість палива.

"Є повернення (вугілля постачальникам, - ред.) - пояснив топ-менеджер. - Був складний період, коли вони низькоякісне паливо довели до 30% обсягів місячної поставки".

НЧГРЕС - єдина велика вугільна ТЕС на півдні Росії, вона орієнтована на донецькі вугілля марки А. За поставки на станцію до недавніх пір ростовські виробники конкурували з українськими. З жовтня 2012 до квітня 2014 українське вугілля на станцію поставляла ДТЕК Ріната Ахметова, але компанія не продовжила контракт. Українське вугілля було заміщений ростовським: так, "Донвугілля" виграв контракт НЧГРЕС на поставку з серпня 2014 по червень 2016 5 млн тонн вугілля. Але з приводу цього палива у енергетиків виникли питання. "Якщо раніше поставки низькоякісного вугілля могли бути разовими, то зараз за обсягом вони стали проблемою для ОГК-2, - говорить пан Башук.- Ми не здатні працювати в таких умовах".

Денис Башук пригрозив зупинити обладнання НЧГРЕС, якщо ситуація не буде виправлена. За зупинки та позапланові ремонти, викликані низькою якістю вугілля, компанія платить штрафи енергоринку, що погіршують і без того складну економіку вугільних електростанцій. Цього року ситуація для ГЕХ загострилася, оскільки дві його вугільні станції в європейській частині Росії - Новочеркаська і Череповецька ГРЕС - не пройшли конкурентний відбір потужності, що позбавило їх плати за потужність (30% усієї виручки). І хоча станції потім добилися статусу "вимушених" генераторів (тобто були визнані необхідними для енергосистеми і отримали окремий тариф на потужність), конкурувати за витратами з газовими ТЕС вони не можуть. Отже, зберігається ризик не пройти відбір і на наступний рік.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme