В «Держзовнішінформі» відбулася конференція: «Трансферне ціноутворення в Україні: v. 2.0»

20 березня 2015 року відбулася друга конференція «Трансферне ціноутворення в Україні: v. 2.0», організатором якої виступило ДП «Держзовнішінформ» за підтримки Державної фіскальної служби України, Торгово-Промислової Палати України і «великої четвірки» аудиторських компаній

Ключовими темами конференції стали нові правила гри в трансферному ціноутворенні (введені змінами до Податкового кодексу України наприкінці 2014 року), практика і проблеми використання джерел інформації для ТЦО, практика підготовки документації з трансфертного ціноутворення, взаємодія держави і бізнесу в рамках ТЦО.

Відкрив захід Олексій Задорожний, начальник управління методології податку на прибуток підприємства Державної фіскальної служби України, детально окресливши зміни в законодавстві та їх вплив на коло платників, визначення контрольованих операцій, підготовку документації. Керівник управління галузевих досліджень ДП «Держзовнішінформ» Валентин Завгороднєв розповів про практику та проблеми використання джерел про ціни для трансфертного ціноутворення. Нагадаємо, що ДП «Держзовнішінформ» видає цілий ряд бюлетенів, які є джерелом інформації для цілей ТЦО.

Представник генерального партнера конференції, регіональний менеджер Bureau van Dijk Роман Скоринін презентував учасникам бази даних інформації, які компанія пропонує для підготовки звітів та документації з трансфертного ціноутворення - Ruslana Amadeus Orbis, а також спеціальний додаток tp catalyst. За словами Романа Скориніна, використання продуктів Bureau van Dijk дозволяє платникам податків повноцінно використовувати метод рентабельності в ході підготовки звітів і документації по ТЦО. Адже ці продукти дозволяють отримати діапазони рентабельності непов'язаних осіб за операціями з тим і чи іншими товарними групами. Начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення ДФСУ Микола Мішин зазначив, що податкова служба буде приймати дані, отримані з вищевказаних баз.

Дмитро Литвин, представник офіційного партнера заходу - компанії Deloitte & Touche USC проаналізував, як змістилися акценти в новій версії законодавства з ТЦО в порівнянні з попередньою. При цьому детально зупинився на питаннях порівнянності операцій, пов'язаності осіб, особливості застосування принципу витягнутої руки, застосуванні спеціальних правил та джерел інформації.
  

Костянтин Карпушин, директор відділу податкового та юридичного консультування «КПМГ-Україна» розповів про роль збитків у трансферному ціноутворенні. На його думку, як такі, збитки не є індикатором невідповідності принципом «витягнутої руки». Однак, як підкреслив Карпушин, збитки повинна нести та сторона, яка приймала рішення, що призвело до збитку. Представник КПМГ-Україна дав рекомендації платникам як правильно аргументувати збитки в ході підготовки документації по ТЦО. Нагадаємо, що за підсумками конкурсу European Tax Awards за 2013 журі International Tax Review назвало КПМГ в Україні «Компанією року в області трансфертного ціноутворення».

Представляв консалтингового партнера конференції - компанію Baker Tilly Україна, Володимир Чижиков виступив з доповіддю про проблемні питання підготовки документації з трансфертного ціноутворення. Зокрема, він звернув увагу на те, що в ході підготовки документації необхідно обов'язково аргументувати обрану компанією ринкову стратегію і методи ціноутворення, що застосовуються в компанії. За його словами, в ході функціонального аналізу також не варто забувати про репутацію і бренд компанії. Володимир Чижиков також дав ряд практичних рекомендацій учасникам по застосуванню методу рентабельності.

Детально про особливості функціонального аналізу розповіла Ольга Трифонова, менеджер відділу податкових та юридичних послуг PwC Україна.

 

Дмитро Донець, старший юрист, юридичної фірми DLA Piper, яка виступила юридичним партнером заходу, розповів про судовий захист платників податків в суперечках по ТЦО з урахуванням міжнародної та юридичної практики. Донець привів цікавий приклад, коли в Росії компанія Mazda Motor Rus програла судовий процес, оскільки збитки не були пропорційно розподілені між компанією та її материнською структурою. Суд прийшов до висновку, що збитки імпортера при прибутковості постачальника свідчать про те, що ціни в операціях між імпортером і постачальником не відповідали принципом "витягнутої руки".

 

Перевірки у сфері трансфертного ціноутворення - така була основна тема ключового доповідача заходу - начальника відділу перевірок трансфертного ціноутворення ДФСУ Микола Мішина. Однак, крім перевірок, Микола Олександрович також дав учасникам конференції цілий ряд рекомендацій щодо застосування нових правил трансфертного ціноутворення в ході підготовки документації та звітів

 

Генеральний партнер конференції - Bureau van Dijk. Стратегічний партнер - КПМГ-Україна. Офіційний партнер - Deloitte. Консалтинговий партнер - Baker Tilly. Юридичний партнер - DLA Piper. Генеральним телевізійним партнером виступило Business-tv. Генеральним новинним партнером є інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна», генеральним медіа-партнером - ділова газета «БІЗНЕС», офіційним друкованим партнером - ділова газета «Україна Бізнес Ревю», офіційним інформаційним партнером - журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори».

 

Інформаційними партнерами виступають: діловий інформаційно-новинний портал «Дело.ua», інформаційний портал «DSNEWS.UA», інтернет-видання ДеПо («Depo.ua»), діловий тижневик «Деловая Столица» та інформаційне агентство «Українські Новини».

 

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme