У ГПУ немає доказів порушень під час приватизації "Дніпроенерго"

Господарський суд Києва переніс на 20 липня розгляд справи про нібито незаконну приватизацію 25% акцій енергогенеруючої компанії "Дніпроенерго" (Запоріжжя)

Засідання суду розпочалося із запізненням на 20 хвилин, о 9:50, повідомляє depo.ua з посиланням на "Українські новини".

Головуючий суддя Олексій Спичак заборонив журналістам проводити пряму трансляцію засідання.

Також представники ДТЕК просили суд призначити колегіальний розгляд справи, посилаючись на його складність, але суд відхилив відповідне клопотання.

Під час розгляду справи, головуючий суддя відмовив у клопотанні, яке підтримали Кабінет Міністрів і Фонд державного майна, зобов'язати Генпрокуратуру надати докази збитків, завданих державі приватизацією "Дніпроенерго". Також суд відмовив у проханні відповідачів призупинити розгляд справи у зв'язку з абсолютно аналогічним судовим процесом за позовом фінансової компанії "Бізнес-інвест".

Це вже четверте засідання у цій справі (№ 910/8760/15-г), в якому держава Україна судиться з державою Україна, що суперечить процесуальному законодавству.

Попереднє засідання суду відбулося 6 липня, на ньому ФДМ, Кабмін і ДТЕК просили суд припинити розгляд справи на підставі того, що 22 червня суд вже визнав законною приватизацію "Дніпроенерго" за аналогічним позовом інвестиційної компанії "Бізнес-інвест" за участю Генпрокуратури у справі №910/5837/15-г. Це клопотання відповідачів головуючий суддя відхилив.

Також суд на останньому засіданні відмовив відповідачам в затребуванні від Генпрокуратури доказів завдання збитку Україні від цієї приватизації. Представник ГПУ в суді заявив, що не може надати такі докази.

В аналогічній справі №910/8675/15-г про реприватизацію ПАТ "Закарпаттяобленерго" той же Господарський суд м. Києва після неподання Генпрокуратурою доказів шкоди інтересам держави, залишив її позов без розгляду і закрив справу.

Справа про визнання незаконної приватизації 25% акцій "Дніпроенерго" розглядається в день проведення інвестиційної бізнес-конференції у Вашингтоні, на якій керівництво Кабміну і ФДМ планують презентувати програму приватизації в Україні для залучення іноземних інвестицій. Крім цього, 28 квітня на донорській міжнародній конференції з підтримки України перед західними партнерами президент України Петро Порошенко заявляв, що реприватизації і перегляду результатів приватизації попередніх років в Україні не буде.

Нагадаємо, що 22 червня суд відмовив інвестиційній компанії "Бізнес-інвест", позовні вимоги якої підтримала Генпрокуратура, у визнанні незаконною приватизації 25% акцій "Дніпроенерго" енергохолдингом ДТЕК.

Останні новини про господарські судові справи читайте в рубриці Гроші.depo.ua.

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme