Після зняття санкцій Іран готується різко збільшити експорт фісташок

Керівники іранських компаній чекають різкого збільшення експорту фісташок в результаті скасування міжнародних санкцій

Про це йдеться у статті Financial Times, передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

"Торгівля, безумовно, спроститься, - упевнений Махмуд Абтхі, заступник голови Асоціації іранських постачальників фісташкових горіхів. - Іран експортував фісташки протягом більше 100 років і завоював хороші позиції на світових ринках. Цю країну можна назвати горіховим королем".

Історія торгівлі фісташками в Ірані простежується аж до V ст. до н. е., а в 2015 р країна вперше з 2008 р повернула собі статус провідного постачальника цієї продукції. Останні два роки ознаменувалися для Ірану рекордними врожаями горіхів. Тоді як в Каліфорнії, що забезпечує більшу частину американського виробництва фісташок, урожай в 2015 р через погану погоди скоротився майже вдвічі, опустившись на найнижчий за 10 років рівень - близько 125 000 т. Ціни на каліфорнійські фісташки підскочили вище $5 за фунт. Це дозволяє Ірану пропонувати дуже привабливі ціни, в першу чергу в Китаї, найбільшому імпортерові фісташок.

"Іран продає Китаю фісташки за ціною приблизно на $1 нижче, ніж це роблять каліфорнійські постачальники, і таким чином витісняє Каліфорнію з позиції провідного експортера", - говорить Річард Матоян з Асоціації американських виробників фісташок.

Європа також може стати для Ірану великим ринком збуту після скасування санкцій. Власне торгівля фісташками не підпадає під дію європейських санкцій, але її ускладнювали обмеження на банківську діяльність та логістику. Головною проблемою, що обмежувала імпорт з Ірану, була наявність у продукції афлатоксину - отрути, що виробляється грибками. Через це багато ритейлерів і пакувальники віддавали перевагу горіхам з Каліфорнії.

Ціни на фісташки із США росли останні вісім років, і багато учасників ринку вважають, що іранська продукція складе потужну конкуренцію американській "принаймні в найближчому майбутньому, а то і в довгостроковій перспективі".

Поки не ясно, чи зуміють іранські постачальники знайти шляхи на ринок США. Ще до введення санкцій горіхи з Ірану обкладалися антидемпінговим митом близько 300%. Після скасування санкцій американські регулятори стали вивчати доцільність збереження мит. Навіть якщо мито скасують, для іранців збережеться невизначеність в області банківських і платіжних транзакцій. Ряд обмежень знімається, але "первинні санкції" США проти Ірану залишаються в силі, а значить, американським громадянам не можна буде брати участь у комерційних угодах з Іраном, а банкам - здійснювати доларові транзакції, пов'язані з цією країною.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme