Чи справді кредитори України Янукович і Ко

Чергові переговори про реструктуризацію боргу України знову перенеслися на тиждень, але вірогідність їхнього позитивного вирішення викликає великі сумніви

Чи справді кредитори України Янукович і…

Головний кредитор України - це американська фондова компанія Franklin Templeton - один з найбільших світових фондів, який тримає найбільшу частку українських облігацій, приблизно на 8 мільярдів доларів. Ця фірма є головним переговорником, який категорично виступає проти реструктуризації українського боргу. Як відомо, Україна хотіла списати 40% боргу, однак кредитори виступають категорично проти цього.

З одного боку кредиторів можна зрозуміти, адже після вирішення питання Греції, коли Німеччина наполягла на тому, щоб грекам не було списано жодної копійки боргу,  в українських кредиторів з'явилася залізобетонна аргументація. Мовляв, якщо грекам борг не списали, то чому ми маємо списувати борг України?

З іншого боку у нас є сильна сторона - ми готові оголосити дефолт по цих цінних паперах і в цілому розуміємо, що МВФ так чи інакше підтримає нас. Але в майбутньому ця історія це довго нагадуватиме про себе складними наслідками: дефолт можна й оголосити, але це потягне за собою судові позови, і Україні доведеться поступатися.

Тому, скоріш за все, наші умови щодо списання боргу ніхто не підтримає, тому доведеться або йти на поступки, або найближчим часом оголошувати певні дефолти, правда ніхто поки до кінця не розуміє, як розвиватиметься ситуація після дефолту.

Протягом останнього часу все частіше натякають, що є висока вірогідність того, що насправді кінцевим бенефіціаром  цих цінних паперів є сім'я Януковича. Якщо не всіх восьми мільярдів, які тримає Franklin Templeton, то принаймні великої їх частини. Про це недавно навіть заявила міністр фінансів Наталія Яресько, однак навіть після її заяви не відбулося жодних розслідувань, а СБУ, Генпрокуратура та Фінмоніториг не проявили зацікавленості словами міністра.

Розслідування щодо причетності сім'ї колишнього президента-втікача не відбувається, принаймні публічно про це ніхто не говорить, хоча заява Яресько уже може стати приводом для того, аби розпочати розслідування.

Непрямим доказом того, що ця версія може відповідати дійсності, є і те, що ці облігації були розміщені ще наприкінці правління Януковича, коли ще фактично жоден із спеціалізованих фондів не ризикнув вкладати гроші в Україну.

Не менш важливим фактором є і те, що однією з причин, чому не відбувається розслідування, може бути небажання викликати на допит голову Нацбанку Валерію Гонтарєву. Адже саме її компанія займалася розміщенням цих цінних паперів і вона в офіційних паперах фігурувала як компанія, яка домовлялася із Franklin Templeton.

Станом на сьогодні переговори перенесли на 11 серпня, але скоріш за все це будуть чергові проміжні переговори, під час яких Україна ні до чого не домовиться. 

 

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme