Через санкції "Газпром" не може розробляти своє найбільше родовище на шельфі

У п'ятницю США ввели санкції відносно Південно-Киринского родовища "Газпрому" в Охотському морі

Забороняються експорт, реекспорт та передача всередині країни обладнання для цього родовища, якщо на це немає згоди бюро промисловості та безпеки (структура Мінторгу США), передає depo.ua з посиланням на "Ведомости".

Південно-Киринське родовище включено до списку санкцій, оскільки "повідомлялося, що воно містить істотні запаси нафти", пояснює Мінторг. А його розробка означатиме порушення секторальних санкцій. Зараз американські санкції поширюються в тому числі на родовища нафти, де ведуться роботи на глибині понад 500 футів (близько 152 м). Глибина моря на родовищі змінюється в інтервалі 110-320 м, зазначено на сайті "Газпрому".

Південно-Киринське - одне з найбільших родовищ на російському шельфі. За запасами воно поступається тільки Штокманівському родовищу "Газпрому" в Баренцевому морі. Запаси Південно-Киринского становлять майже 640 млрд куб. м газу і 97 млн ​​т конденсату. Родовище є основним активом газпромівського проекту "Сахалін-3".

Без зарубіжних постачальників "Газпрому" буде складно освоювати Південно-Киринське родовище. Якщо дорозвідка покаже, що нафта і газ знаходяться в одному резервуарі, то доведеться спочатку видобувати нафту. А тоді потрібна буде платформа, говорить Крутіхін. Для видобутку газу знадобляться підводні видобувні комплекси. Згідно з програмою імпортозаміщення "Газпрому" таке обладнання виробляють тільки американські FMC Technologies, Cameron, GE Subsea і норвезька Aker.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.


Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme