Вчені знайшли бактерію, здатну поїдати пластик

Японські фахівці виявили бактерію, здатну поїдати пластик ПЕТ, який в усьому світі широко використовується для виготовлення пляшок та інших ємкостей

Мікроорганізм було відкрито групою дослідників з Університету Кейо і низки інших центрів, які оприлюднили результати своєї роботи у міжнародному науковому журналі Science, повідомляє depo.ua з посиланням на ТАСС.

Щорічно у світі виробляється понад 50 млн тонн пластику ПЕТ, який досі утилізували лише шляхом складного хімічного процесу, що вимагає значних витрат енергії. Вважалося також, що ця речовина не боїться мікроорганізмів. Однак японські дослідники виявили бактерію, яка за допомогою двох ферментів, що виділяються нею, поїдає ПЕТ, використовуючи його як джерело енергії. При цьому вона розкладає пластик на двоокис вуглецю і воду.

Під час експериментів бактерія практично цілком знищила за два тижні тонку плівку, виготовлену з ПЕТ.

Водночас, як заявив журналістам представник групи дослідників Сеске Йосіда з Університету Кейо, буде потрібно ще чимало часу, щоб розробити реальні промислові технології утилізації такого пластика за допомогою мікроорганізмів.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme