Вчені спробують повернути до життя людей після смерті мозку

Дві біотехнологічні компанії - американська Bioquark Inc і індійська Revita Life Sciences - отримали дозвіл від влади обох країн на дослідження можливостей регенерації мозку людей, які визнані померлими

Для цього будуть відібрані 20 осіб з діагностованою смертю мозку і життєдіяльність організму яких підтримується штучно, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

В їхній мозок будуть вводитися стовбурові клітини і нейропептиди, а також буде використовуватися транскраніальная лазерна терапія і електронейростімуляція верхніх кінцівок - методи, які вже довели свою ефективність, коли йдеться про пацієнтів, що перебувають в комі.

Після завершення курсу пацієнти будуть продовжувати перебувати під наглядом протягом декількох місяців.

Як сказав в інтерв'ю британській пресі виконавчий директор Bioquark Inc. професор Айра Пастор, це перше подібне починання і наступний щабель в розумінні того, що ми називаємо смертю.
Він також додав, що найближчі результати будуть отримані протягом двох-трьох місяців.

Лікарі констатують смерть мозку, коли у людини перестає реєструватися електрична мозкова діяльність і зупиняється дихання. Управління життєво важливими функціями тіла, здійснюване мозком, зупиняється, і при відсутності постійної підтримки ззовні настає біологічна смерть.

У той же час в організмі таких, технічно мертвих пацієнтів найчастіше може штучно підтримуватися кровообіг, травлення їжі, зростання і регенерація тканин, у них є сексуальні функції, їхні тіла можуть хворіти застудою, вони навіть можуть виношувати дитину і народжувати.

Недавні дослідження показали, що в мозку таких пацієнтів реєструються слабкі електричні сигнали і кровообіг, але цього недостатньо для підтримки функціонування всього організму.

Деякі представники тваринного світу, наприклад, земноводні , зокрема, саламандри, а також деякі риби можуть відновлювати, регенерувати і перебудовувати істотні ділянки свого мозку і мозкового стовбура після отримання смертельної травми, і вчені сподіваються, що їм вдасться запустити подібний процес регенерації мозку у людини.

Спеціаліст з нейроетики з Оксфордського університету Андерс Сандберг зазначив, що головне питання полягає в тому, кого вчені отримають в разі успіху: того ж самого пацієнта, який виявився на хірургічному столі, або ж зовсім іншу особу?

"Ми хочемо цілісності. Життя - це безперервний, цілісний процес. А той, у кого настала мозкова смерть, має працездатне тіло, ось тільки "вдома нікого немає" - немає свідомості, вона не працює", - говорить Сандберг.

"Якщо відновити свідомість, то воно може виявитися не зовсім такою, яка було спочатку, і тоді може виникнути конфлікт особистості", - застерігає вчений.

"Уже доведено, що людина прекрасно може жити з пересадженим йому чужим або штучно створеним органом. Так що можна уявити собі, що в результаті відновлення мозкової діяльності можна буде продовжити життя особистості або ж отримати дещо видозмінену особистість. Етичне питання полягає в тому, чого саме ми хочемо досягти", - відзначає експерт.

У той же час, як зазначив в інтерв'ю британській Daily Telegraph засновник, президент і глава наукового підрозділу Bioquark Inc професор Сергій Пайліан, вчені сподіваються за допомогою цього дослідження отримати унікальну можливість краще зрозуміти, і, відповідно, лікувати, такі явища як кома, а також дегенеративні захворювання центральної нервової системи, такі як синдроми Альцгеймера і Паркінсона.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme