Вчені: спати під важкою ковдрою - корисно для здоров'я

В Америці провели кілька досліджень і з'ясували, що чим важча ковдра, тим легше людині заснути

Справа в тому, що легкі дотики розбурхують нервову систему, а сильні, але м'які - заспокоюють. Це працює для більшості людей, передає depo.ua з посиланням на портал Adme.

Наукова назва методики - вплив на тіло глибоким тиском. Глибокий тиск чимось схожий на масаж: розслабляє, дарує відчуття спокою і комфорту. Приблизно такі ж відчуття з'являються, коли нас беруть на руки, міцно і лагідно обіймають або гладять по спині. Те ж ми відчували в дитинстві, коли батьки туго сповивали нас: м'які ковдри і батьківські руки ніжно тиснули на тіло - і ми заспокоювалися, ставало добре, плакати більше не хотілося.

При м'якому тиску на тіло мозок починає виробляти "гормон щастя" серотонін, який в темряві поступово трансформується в мелатонін - гормон, відповідальний за цикл сну-неспання. Важка ковдра добра тим, що м'яко тисне на кожен сантиметр тіла відразу. Ми розслабляємося, бо отримали сигнал: навколо комфортно і безпечно, пора відпочивати.

Розлади типу депресії, тривоги, підвищеної агресії або нав'язливої поведінки теж пов'язані з низьким рівнем серотоніну, так що спокійний приємний сон під важкою ковдрою може допомогти і тут. А ще важкі ковдри рекомендують дітям з гіперактивністю, аутизмом або ДЦП.

Вага ковдри залежить від особистих переваг і нашої власного ваги. Зазвичай дорослим рекомендують ковдри вагою від 6 до 15 кг. Це не помилка. Існують навіть спеціальні ковдри, що складаються з окремих кишеньок на блискавках, куди засипаються гречка або спеціальні мікросфери. Але, якщо замість приємного тиску відчувається тяжкість, при якій вже важко дихати, краще висипати з кишень частину наповнювача. Або купити звичайну, помірно важку ковдру.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme