У Криму представники провладних ЗМІ доносять спецслужбам на незалежних колег

У Криму за незалежними журналістами встановлено стеження з боку російських спецслужб

Про це заявила редактор проекту "Крим. Реалії" Олена Юрченко на конференції ЮНЕСКО в Гельсінкі, присвяченій Всесвітньому дню свободи преси, повідомляє depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".

За її словами, нерідко представники підконтрольних російській владі кримських ЗМІ доносять на незалежних журналістів спецслужбам.

"За незалежними журналістами в Криму встановлено стеження. Російські спецслужби фізично блокують незалежним журналістам можливість фото-і відеозйомки на публічних заходах. У Криму поширена практика доносів на незалежних журналістів, в тому числі і з боку журналістів провладних видань", - заявила Юрченко.

Вона додала, що "Роскомнадзор" блокує доступ до Інтернет-сайтів незалежних ЗМІ, а підконтрольна Росії прокуратура Криму всіляко цьому сприяє.

"Російські спецслужби порушили у Криму ряд кримінальних справ за професійну діяльність кримських журналістів. Їх звинувачують за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (сепаратизм), за що передбачено п'ять років позбавлення волі. Справа журналіста Миколи Семени стала третьою за останні два роки, яку було порушено за цією ж статтею. Раніше кримінальному переслідуванню за таким звинуваченням зазнали кримські журналісти Анна Андрієвська та Андрій Клименко, вже виїхали з Криму в Київ. На відміну від них, Микола Семена заборонили залишати півострів", - сказала Юрченко.

Раніше прокурор анексованого Криму Наталія Поклонська повідомила, що в Криму завели справу на журналіста видання "Крим.Реалії" (регіональний підрозділ української служби "Радіо Свобода") за заклики до порушення територіальної цілісності РФ.

Пізніше стало відомо, що російські силовики провели обшук у журналіста "Крим.Реалії" Миколи Семени.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme