Терористи розпочали створювати Станично-Щастинський котел (КАРТА)

Спроби бойовиків закріпитися на підконтрольному Україні березі Дінця може завершитися для наших збройних сил черговою поразкою та втратою стратегічно важливих територій

Терористи розпочали створювати Станично-…

Терористи Донбасу продовжують використовувати перемир‘я для розширення підконтрольної території. Сьогодні губернатор Луганщини Геннадій Москаль повідомив, що вчора бойовики так званої «ЛНР» пройшли по напівзруйнованому мосту через Сіверський Донець в районі Станиці Луганської і почали будувати опорний пункт безпосередньо перед мостом на лівому березі, який контролюється Україною.

Захоплено, звісно, невеличкий клаптик «нічийної землі», але наслідки цього можуть бути для України дуже неприємними.

Як відомо, наразі лінія фронту на Луганщині проходить по руслу Сіверського Дінця, що є найбільшою водною артерією області і дуже серйозною природною перешкодою на шляху окупантів. На лівому березі Дінця на цій ділянці фронту розташовані стратегічно важливі населенні пункти Станиця Луганська та Щастя, контроль над якими зберігає Україна, перш за все завдяки водній перешкоді. Форсування Дінця за умови активного спротиву з боку українських військ, якщо і є можливим для терористів, то лише ціною неймовірних втрат. Інша справа, якщо триває перемир‘я.

За словами Москаля, у відповідь на дії бойовиків українські військові просунулися вперед і почали зводити укріплення перед мостом. Бойової активності між обома сторонами немає, зараз відстань між блокпостами бойовиків та українських військових становить близько 300 метрів.

Отже, не отримавши збройної відповіді, терористи отримали можливість закріпитися на лівому березі Дінця на підступах до Станиці Луганської, створивши таким чином плацдарм для майбутнього наступу. Тепер, маючи плацдарм на лівому березі, не складно досить швидко побудувати понтонний міст для перекидання на український берег важкої техніки.

Куди буде спрямований майбутній наступ передбачити також не важко. По-перше, це власне Станиця Луганська, заволодівши якою, відкривається шлях по трасі Р-22 вздовж російського кордону і далі на Нижню Вільхову з заходом в тил Щастя, яке, через Щастинську ТЕС є найбільш ласим шматком для терористів в цьому регіоні.

Але це ще не все, раніше неодноразово повідомлялося про спроби терористів закріпитися на лівому березі Дінця в районі сіл Жовте і Лобачове, що західніше Щастя. Отже цілком можна очікувати посилення спроб форсування Дінця в найближчі дні. Якщо і це вдасться, то перед терористами відкриють просто райдужні переспективи оточення Щастя і утворення нового котла.

Аби не допустити такого сценарію українським військовим, зв‘язаним Мінськом-2, доведеться вдаватися до активних дій з витіснення бойовиків зі свого берега, поки ті там міцно не закріпилися. Інакше матимемо повторення історій з Дебальцевим та Іловайськом.

Єдине питання, яке хочеться поставити перед Генеральним штабом в цій ситуації - чому позиції перед мостом, нехай і частково підірваним, українські військові не займали до того, як туди переправилися бойовики. Тоді б їм при всьому бажанні не вдалося захопити плацдарм без бою. Невже серед українських генералів не знайшлося жодної людини, яка б могла спрогнозувати подібний розвиток подій? Але, здається, для нинішнього Генштабу дати відповідь на це доволі просте питання буде завданням невирішуваним.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"