Стало відомо, за скільки могли продати мощі, викрадені з Михайлівського собору

Поліція розшукує злодіїв, що вкрали позолочену скриньку з мощами святої великомучениці Варвари з Михайлівського Золотоверхого собору (УПЦ КП)

Крадіжка сталася ще минулої п'ятниці, але в храмі спочатку нічого не говорили - проводили власне внутрішнє розслідування, повідомляє depo.ua з посиланням на "Сегодня". 

"Цю безцінну святиню нам передав Володимирський собор, де перебуває основна рака із залишками мощів великомучениці Варвари", - розповідає настоятель.

Спочатку (до 30-х років минулого століття) мощі святої перебували в Михайлівському соборі, але їх вивезли перед тим, як сам собор було висаджено. Вважається, що мощі зціляють від недуг, а жінкам допомагають вийти заміж.

"Той, хто украв цю святиню заради продажу, добра не знайде: його чекає гірке покарання від Всевишнього", - говорить священик Олександр.

Зі слів археолога Тимура Бобровського, мотив викрадення святині - корисливий:

"Цінність для злодія, імовірно, становив ковчег, а не його вміст. Людина, що вчинила крадіжку, могла подумати, що ковчег зроблений із золота і його можна продати як дорогоцінний метал. Що стосується самих мощів, то навіть для колекціонерів духовної атрибутики й ікон вони цінності не становлять", - каже Бобровський.

Зі слів священиків, які виготовляють церковну атрибутику, вартість такої позолоченої скриньки - $500 і вище.

"Виготовляють їх, в основному, з латуні, а зверху - позолота. Вартість залежить від складності роботи й матеріалів", - розповіли нам майстри.

В інтернеті можна натрапити на сотні пропозицій про продаж релігійної атрибутики - натільних хрестиків, свічників і кадильниць. Ціни на деякі екземпляри досягають декількох тисяч доларів. Приміром, на одному із сайтів можна побачити пропозицію про продаж "особливо чудотворної" ікони початку XVIII століття, усередині якої - святі мощі, за тисячу доларів.

"Ікону мене попросили виставити на продаж знайомі. Я не знаю, що там усередині", - каже нам продавець Володимир Кащук. Законом же, зі слів експертів, не заборонено продавати предмети мистецтва, до яких відносяться й ікони. "Заборонене тільки колекціонування археологічних предметів", - каже Бобровський.

Раніше повідомлялося, що з Михайлівського Золотоверхого собору в Києві (УПЦ КП) напередодні вихідних украли ковчежок із часткою чудотворних мощів святої великомучениці Варвари.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme