Стало відомо, яку роботу українці втрачатимуть в майбутньому

Через 25 років зникне попит на професії, які можна автоматизувати, а от професії, зав'язані на спілкуванні, лишатимуться популярними

Про це в прогнозі для depo.ua розповів співзасновник освітньої платформи Prometheus Іван Примаченко.

"Серед глобальних трендів – це автоматизація праці. Люди втрачатимуть роботу, яку можна роботизувати. Популярними залишаться професії, зав’язані на людському спілкуванні – від психотерапевта до фінансового консультанта. Розвиватиметься медична сфера. Звісно ж, професії, які дозволяють проводити роботизацію – IT, інженерія, деякі математичні і фізичні спеціальності", - каже Примаченко.

На його думку, серед українців збережеться інтерес до IT, може "вистрілити" аграрна сфера (з більшим акцентом на продуктовому IT, експорті готових послуг).

"Як видно з моєї роботи, наразі чимало українців проявляють інтерес до створення власного бізнесу, цікавляться курсами з підприємництва. Це теж має зіграти", - розповідає освітянин.

Президент корпорації "Гранд", керівник проектного офісу реформи освіти Володимир Співаковський вважає, що на ринку праці попитом користуватимуться люди, які володіють великим набором знань та навичок.

"Наприклад, уявіть резюме лікаря, який знає англійську, володіє комп’ютером, розбирається в юриспруденції, знає бізнес. І от, просто лікар заробляє 3-6 тис. грн. З англійською - 10 тис. Комп’ютерні технології допоможуть організувати консультування у Мережі (20-50 тис. грн). Після появи страхової медицини знання права і бізнесу допоможе відкрити власну клініку. А це вже $ 100 тис. на рік", - говорить Співаковський.

Інші прогнози про майбутнє української освіти читайте в матеріалі depo.ua "Освіта-2041", прогнози про майбутнє інших галузей - у спецпроекті "Україна-2041".

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme