Психолог розповів, як уникнути токсичних стосунків

Ви зустрічаєтеся більше півроку, але він не пропонує жити разом, хоча ви б погодилися

"Токсичними стосунками зараз називають стосунки невротичні", - пише у своїй колонці російський психолог Михайло Лабковський, передає depo.ua.

Перша ознака таких стосунків — він не цікавиться вашим життям. Йому не цікаво, де і ким ви працюєте, чим займаєтеся, як любите проводити відпустку.

Друга ознака — ви готові до наступного етапу, а він ні. Ви зустрічаєтеся більше півроку, але він не пропонує жити разом, хоча ви б погодилися. Або ви давно живете разом, і він не пропонує вийти за нього заміж, хоча вам цього хочеться. Якщо партнер ігнорує ваші основні бажання і потреби, це токсичні стосунки, попереджає автор.

Третя ознака — він змушує вас ревнувати. Або залишитися друзями, хоча очевидно, що ви закохані.

Найважливіша ознака — вам ці стосунки не приносять радості. Навпаки, ви весь час напружені, вам важко, вам некомфортно. Молодий чоловік зателефонував, а потім зник на тиждень. Ви пишете йому в соцмережах, надсилаєте смс — а він мовчить. Абсолютно не важливо, з яких причин він так поводиться, це не має значення. "Важливо одне: він не думає про те, що заподіює вам біль", - зазначає психолог.

Але все це не про нього. Все це — про вас.

Адже це ви опинилися в токсичних стосунках, це вам вони чомусь потрібні. Проблема, як завжди, родом з дитинства: вас хтось навчив того, що кохання — воно ось таке, зі стражданнями та переживаннями.

Потім такі жінки будуть згадувати: от було в мене Справжнє Кохання — три роки потім приходила до тями. В їхній невротичній картині світу якість кохання, його глибина, визначається кількістю пережитих страждань. В їхній голові щастя — це насилу, з кров'ю, з м'ясом вирваний у жорсткій долі мааааленький шматочок чогось хорошого, що ще треба буде з величезним зусиллям зберегти й захистити.

Формується ось цей кривий зв'язок: я страждаю — я кохаю. Кохання — страждання. А себе шкода, адже я страждаю. Все, ось він — готовий невротик.

"А між тим кохання — це сплеск позитивних емоцій, і більше нічого. Це щастя, радість. У ньому немає ніякої негативної сторони, немає жертовності, немає самовіддачі", - підсумовує колумніст.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme