Медики дізналися, чому деяких тварин не вражають онконедуги

Досліджуючи слиз морських молюсків, професор Карен Перроу з Сиднейського університету з'ясувала, що ця речовина містить протиракові молекули

Саме вони, на думку біолога, пояснюють, чому в цих молюсків ніколи не розвивається рак, пише depo.ua з посиланням на Експрес.

Унікальна субстанція просто блокує поділ злоякісних клітин і знищує їх. Уже через 48 годин після її експерементального введення у клітини, уражені мутацією, вони гинули.

Медики досліджують цей феномен і планують використати його в лікуванні людей. Зокрема, припускають, що новий метод хіміотерапії міг би допомогти у терапії, наприклад, раку шийки матки, яєчників і молочних залоз.

"Молюски - одні з найдавніших й найзагадковіших тварин на Землі". Деякі з них живуть понад 500 років. Вони невибагливі (виживають у глибоких морських западинах, тундрі, високо в горах), природа наділила їх нечуваною для людей здатністю адаптовуватися до будь-яких, надзвичайно суворих умов. І вже не вперше вчені знаходять в організмі молюсків потенціал для виробництва медичних препаратів. Так, раніше у травному тракті іншого виду слимаків китайські біологи знайшли специфічні симбіотичні бактерії. Речовини, які вони виділяю, мають таку ж дією, як антибіотики. Тож тепер науковці з'ясовують, як їх можна використати для боротьби з інфекціями, збудники яких втратили чутливість до звичних антимікробних ліків", - каже Валерій Макаренко, кандидат біологічних наук..

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme