Друзі у "Фейсбуці" – зовсім не друзі, - дослідження

Навіть довгий "френдліст" в соціальній мережі не впливає на кількість людей, яких дійсно можна назвати близькими друзями

Професор Робін Данбар вивчив взаємини людей з їх друзями на "Фейсбук" і в оффлайні, і прийшов до висновку, що в середньому лише 14 з 150 "френдів" з соціальної мережі можуть висловити якесь співчуття у складній ситуації. Лише п'ятьох можна буде назвати "близькими друзями".

Данбар також прийшов до висновку, що кількість у якість не переходить. "У респондентів, у яких був надзвичайно великий список контактів, не спостерігалося збільшення числа близьких друзів, вони швидше просто додавали більше знайомих, тому що більшість соціальних мереж не дозволяють розрізняти ці групи", - пише Данбар.

Оксфордський професор також зазначив, що на кількість друзів на Facebook впливає вік користувача. Якщо середнє число друзів у учасників дослідження становило 150, то у представників вікової групи 18-24 роки "френдліст" був на 282 особи більше. Данбар пов'язує це з тим, що "діти не так розбірливі у визначенні дружби", а соцмережі заохочують додавання друзів, які часто мають досить віддалене відношення до користувача.

На довершення до всього професор Данбар рекомендує не забувати про важливість спілкування обличчям до обличчя. За його словами, дружні відносини мають властивість в'янути, а соцмережі дозволяють сповільнити темпи в'янення". Тим не менш, багатьом електронне спілкування приносить менше задоволення, ніж живе. Тож особисті контакти корисні, щоб друг поступово не опинився в категорії знайомих.

Больше новостей о событиях в Украине и мире на Depo.ua

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme