Якими ракетами Україна лякає Росію біля Криму

Україна розпочала навчання з ракетними стрільбами вранці 1 грудня в районі кордону з Кримом

Якими ракетами Україна лякає Росію біля…

Українські ракетні стрільби, через які розгорівся своєрідний піар-скандал із Росією, триватимуть 1-го та 2-го грудня. Росія, яка погрожувала збивати українські ракети, а потім повідомила, що Україна змістила зони ракетних стрільб, щоб не порушити їхній повітряний простір, для власного користувача розганяє інформацію про повну бойову готовність флоту, систем ППО.

Україна, в свою чергу, вустами військових та навіть президента Порошенка говорить, що ми не порушуємо норми Міжнародного права і нам ніхто не завадить провести навчання, що дуже важливі для зміцнення обороноздатності.

Чим стріляє Україна

Якими ракетами Україна лякає Росію біля Криму - фото 1

Командування Повітряних сил ЗСУ в кінці листопада заявило, що "в період з 1 по 2 грудня 2016 року в південній частині України пройдуть науково-дослідні навчання повітряних сил збройних сил України, під час яких будуть проведені повітряні стрільби".

30 листопада глава прес-служби ВВС Україна Роман Юрчило заявив, що буде випробувана ракета комплексу ППО середнього радіусу дії.

Ходили чутки, що Україна може провести випробування ракети "Вільха" для реактивної системи залпового вогню "Смерч".

Проте, випробування цієї одиниці вже успішно пройшли не так давно.

Сьогодні ж Росія заявила, що Україна застосувала комплекси C-300 - радянська зенітно-ракетна система середнього радіусу дії. Серійне виробництво системи під індексом С-300 розпочали в 1975 році. У 1978 були завершені випробування системи, а в 1979 - перший полк С-300 став на бойове чергування.

Ввечері 30 листопада з'явилася інформація від Міноборони: "бойові розрахунки підрозділів зенітних ракетних військ будуть відпрацьовувати практичні завдання з бойовими (імітованими) пусками зенітних керованих ракет по повітряних цілях - безпілотних літальних апаратах типу ВР-3 "Рейс".

На думку експерта Михайла Жирохова, пуски тих "далеких" С-300 можна відкинути. Цілком можливо, що Україна випробовує модернізовані комплекси С-125-2Д "Печора-2Д".

Де стріляють

У ЗСУ заявили про те, що 1-2 грудня використовуватимуть повітряний простір над Чорним морем, що знаходиться між Дністровським лиманом і кримським півостровом Тарханкут.

В результаті протягом двох днів буде повністю закрита для польотів значна частина чорноморської акваторії на захід від Кримського півострова. Зона діаметром приблизно 150-170 кілометрів не торкається території Криму і майже повністю знаходиться над поверхнею Чорного моря, і тільки на півночі накриває частину півострова Ягорлицький Кут, який входить до складу Херсонської області.

Якими ракетами Україна лякає Росію біля Криму - фото 1

Росія заявляє, що Україна змістила зони ракетних стрільб, щоб не порушити повітряний простір. 

В якому стані наші ракети

У 2015 році українські ЗМІ писали, що вік найбільш старого ЗРК в складі зенітно-ракетних військ Повітряних сил України перевищив 40 років. А наймолодшому ЗРК - більше 25 років. Крім самих пускових комплексів і радарних систем, закінчується і термін експлуатації ракет - в 2015 році спливав гарантований.

Проте, у вересні минулого року уряд прийняв розпорядження № 921-р про створення, модернізації зенітних ракетних систем і комплексів протиповітряної оборони і про розробку нових ЗРК середньої дальності і ракет до них. Профільні підприємства вітчизняної "оборонки" приступили до роботи.

Так, на ДП "Укроборонсервіс" завершували перспективну розробку для ППО - багатоканальний зенітний комплекс "Дніпро". Слід зазначити, що він значно розширить можливості ППО. Адже його зенітні керовані ракети здатні знищувати літаки і вертольоти всіх типів, безпілотні літальні апарати і крилаті ракети на середніх і малих відстанях.

Також ремонтували ЗРК С-300ПС. Були Модернізовані комплекси С-125-2Д "Печора-2Д". Продовжено ресурс не менше ніж на 15 років, розширена область ураження повітряних цілей, комплекс тепер має підвищену ефективність і мобільність, більшу стійкість до радіоелектронних перешкод.

Окрім цього, модернізовані радіолокаційні станції П-180 і МАРС-Л, сучасний радіовисотомір ПРВ-16МА, мобільний командний пункт "Модуль", а також  зенітно-ракетний комплекс "Куб".  Не варто забувати і випробування "Вільхи".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme