Чому українські військові гинуть від власних "Молотів"

Український 120-мм міномет "Молот" київського "Заводу "Маяк" мав ряд технічних недоліків, які могли призвести до трагедії на Миколаївщині

Чому українські військові гинуть від вла…

120-мм міномет "Молот" був розроблений фахівцями ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром". На замовлення Міноборони його створили всього за два місяці. По суті він являє собою копію радянського 120-мм 2Б11. 

Головне призначення - знищення живої сили супротивника і техніки, розташованої в укриттях або окопах, а також для руйнування фортифікаційних споруд.

Вперше міномет презентували в рамках XII Міжнародної спеціалізованої виставки "Зброя і безпека - 2015".

Вже 3-го березня 2016 року "Маяк" відвантажив першу партію мінометів "Молот" українським військовим.

Яким є міномет "Молот", який вибухнув на полігоні, вбивши сержанта - фото 1

За місяць до цього в місті Гончарівське, Чернігівської області, на полігоні відбулися приймально-здавальні випробування цього міномета. Тоді рапортували про купу позитивних відгуків. Наприклад, запевняли, що на відміну від радянського зразка, "Молот" роблять з новітніх сплавів. А завдяки конструкторським рішенням міномет рідше ламається.

Характеристика "Молота"

Калібр – 120 мм;

Маса – 210 кг;

Бойова скорострільність – до 12 пострілів за хвилину;

Максимальна дальність стрільби – до 7 км;

Вартість - 483 тис. 512,40 гривень за одиницю.

Скарги на "Молот"

17-го липня український Мілітарний портал виклав дані про скаргу одного з командирів мінометних батарей з  Оржева, куди 21-го червня надійшов комплект з 6 мінометів. Військові зазначали, що вони незадоволені якістю "Молотів".

Яким є міномет "Молот", який вибухнув на полігоні, вбивши сержанта - фото 2

В пояснювальній записці командир мінометної батареї наголошує на низці проблем з "Молотом". Одна з них - "механізм від подвійного заряджання з каленої сталі, що може призвести до розриву під час пострілу і пораненню особового складу". Це була восьма міна, випущена з цього міномету. Також є питання і до механізму наведення.

Яким є міномет "Молот", який вибухнув на полігоні, вбивши сержанта - фото 3

Військові відзначали, що в ході проведення тактико-спеціальних занять спочатку у двох мінометів а потім і у решти деталі у підйомному механізмі заклинили. Також нарікали на якість металу, який дуже швидко починає ржавіти та окислюватися, фарбу, що лущиться під дією сонячних променів.

Яким є міномет "Молот", який вибухнув на полігоні, вбивши сержанта - фото 4

Яким є міномет "Молот", який вибухнув на полігоні, вбивши сержанта - фото 5

Яким є міномет "Молот", який вибухнув на полігоні, вбивши сержанта - фото 6

Перевірка мінометів

Після критичної статті "Маяк" відреагував і обіцяв направити представників до військової частини в Оржів для проведення детального аналізу дефектів та їх усунення. Також "Маяк" інформував, що під час державних випробувань "Молота" із нього було здійснено понад 500 пострілів різноманітним зарядом. Претензій до механізмів наведення або інших вузлів виробу при цьому не виникало.

Трагічний випадок

Під час навчань на полігоні "Широкий лан" у Миколаївській області вранці, 25 липня, внаслідок розриву міномета "Молот" загинув один військовослужбовець, ще восьмеро отримали поранення. Згодом з'явилася інформація про 10 бійців, які перебувають у лікарні. 

Слід Пашинського

У соцмережах волонтер Ольга Решетилова відразу ж звинуватила у трагедії й політика, голову наглядової ради ДП "Укроборонпром" Сергія Пашинського та його сина.

Звичайно, можна багато і довго говорити про совість Пашинського та взагалі про його особу. Більшість людей вже давно склали свою думку стосовно цієї людини та його сина. Але хочеться зазначити, що Пашинський особисто не збирав міномети - він не є інженером. І відповідальність мають нести, в першу чергу, саме вони, а політики, які б хороші чи погані вони не були тут геть ні до чого.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme