Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів

Українські зброярі не втомлюються доводити, що вони нічим не гірші, а подекуди й кращі, за своїх іноземних колег

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Як український "Корсар" наводитиме страх…

Днями на полігоні під Києвом відбулося випробування переносного ракетного комплексу "Корсар".

"Корсар" – це легкий переносний ракетний комплекс, який призначений для ураження нерухомих і рухомих сучасних броньованих цілей та інших об'єктів, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірних цілей типу довготривалих вогневих точок, танків в окопі, легкоброньованих об'єктів та вертольотів.

Розробником даного виду зброї є конструкторське бюро "Луч", яке входить до складу Державного Концерну "Укроборонпром". Безпосередньо розробкою займався генеральний конструктор даного КБ Олег Коростельов. З нього можна вести вогонь як зі станка, так і з бруствера.

Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів - фото 1

Також "Корсар" може бути використаний в складі бойових модулів. Зокрема, у бойовому модулі "Блік-2М" розробки Київського бронетанкового заводу, призначеному для встановлення на легкоброньовану військову техніку, наприклад ББМ "Дозор-Б".

Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів - фото 2

Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів - фото 3

Дальність стрільби "Корсара" – до 2,5 км, що вдвічі більше, ніж у гранатомета РПГ. При цьому ракета, що летить по лазерному променю, є керованою. Час у польоті на максимальну дальність – 12 секунд. Бронеуразливість тандемної кумулятивної бойової частини за динамічним захистом становить не менше 550 мм, а осколочно-фугасної з ударним ядром – не менше 50 мм.

Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів - фото 4

Що характерно, для стрільби з "Корсара" використовуються ракети вітчизняного виробництва. Це, як відомо, є одним з головних критеріїв живучості подібних проектів. Маса української ракети в контейнері – 14,8 кг (з тандемним кумулятивним зарядом), або 14,0 кг (з осколочно-фугасним зарядом), при тому що американські аналоги мають масу ракети 16 кг.

Також "Корсар" відрізняється відносно невеликими габаритними розмірами: калібр ракети – 107 мм, довжина контейнера – 1180 мм, а зовнішній діаметр контейнера – 113 мм.

Температурний діапазон застосування від –40 до +60 °C. В той же час американські та ізраїльські комплекси не розраховані на роботу нижче –20 °C.

Вартість "Корсара", за словами військових експертів, втричі нижча, ніж у зарубіжних конкурентів (близько 130 тис. дол), а вартість ракети – вчетверо (20 тис. дол).

Від інших ПТРК, таких як "Стугна-П", "Бар'єр" і "Скіф" – "Корсар" відрізняється легкістю (загальна маса 18 кг) та мобільністю – ракета вистрілюється з плеча, її потужності достатньо для знищення практично всіх існуючих видів бронетехніки, а керованість забезпечує до 100% ураження цілі.

Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів - фото 5

Комплекс "Корсар" містить пристрої, які забезпечують його мобільність, автономну експлуатацію та діагностування вбудованою системою самоконтролю. Наведення ракети здійснюється методом телеорієнтування в лазерному промені. Супровід цілі здійснюється навідником в ручному або автоматичному режимі за допомогою приладу наведення, що входить до складу пускової установки.

Система наведення функціонально складається з оптичного прицілу і лазерного каналу управління ракетою. За допомогою оптичного прицілу навідник здійснює пошук, виявлення, розпізнавання і супровід цілі.

Лазерний канал і оптичний приціл синхронізовані між собою. Інформаційне поле управління ракетою формується приладом наведення. Система управління ракети здійснює виведення ракети в центр інформаційного променя і забезпечує подальше утримання ракети в цьому положенні до моменту ураження цілі.

Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів - фото 6

"Корсар" – комплекс нового покоління. Україна стала першою, хто запропонував ринку готовий комплекс такого рівня. Поки аналогів у "Корсара" немає, хоча відповідні розробки за кордоном ведуться. За словами генерального директора Державного Концерну "Укроборонпром" Сергія Громова, по ряду параметрів він перевершує комплекси провідних світових виробників.

Отож, хто б що не казав – а одним з реальних здобутків Революції гідності, яка розпочалася в ці дні три роки тому, є відновлення обороноздатності української армії і вітчизняного оборонпрому. Хоча, наразі достеменно невідомо – коли саме "Корсар" потрапить на озброєння Збройних сил України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme