Як Україна перший колісний танк розробила

Бронетранспортер, бойова машина піхоти, колісний танк, САУ – ось далеко не повний модельний ряд озброєнь, які можна буде зробити на базі принципово-нової броньованої платформи "Отаман 6х6"

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Як Україна перший колісний танк розробил…

Буквально вчора мережу сколихнула новина про те, що НВО "Практика" розробило і незабаром офіційно презентує нову броньовану платформу з промовистою назвою "Отаман 6х6". Вперше дану новинку представлять на виставці "Зброя та безпека", яка відбудеться 11-14 жовтня у Києві.

Як повідомляють в НВО "Практика", знайомство з цими новими зразками стане приємною несподіванкою як для фахівців, так і для пересічних відвідувачів виставки.

Наразі відомо лише, що "Отаман 6х6" розглядається як бойова платформа з повною масою до 16 тон. Одна з версій виконання – бронетранспортер. Більш детальне ознайомлення з машиною дозволяє зробити висновок, що вона зроблена за класичною для більшості західних проектів схемою: водій сидить зліва, тоді як праворуч від нього розміщується двигун, далі йде бойове або десантне відділення до 10 посадкових місць, а у кормі знаходиться апарель.

Машина має незалежну підвіску, а конструкція ходової частини дозволяє забезпечити цій машині значний запас як для додаткового бронювання (якщо в цьому буде потреба), так і для розміщення різного бойового навантаження. Принаймні, так повідомляють розробники, тримаючи при цьому у таємниці як озброєння, яким буде обладнана дана бронемашина, так і функціональне її призначення.

Як Україна перший колісний танк розробила - фото 1

Саме ці нюанси й намагається з'ясувати в даному матеріалі Depo.ua.

Щодо призначення, то очікується, що це буде універсальна броньована платформа 6х6, на базі якої можна буде виготовляти військовий транспорт для як перевезення особового складу, так і вогневої підтримки та артилерійської вогневої підтримки.

Взагалі, "Отаман 6х6" надзвичайно цікавий та навіть унікальний, адже він є фактично першим прототипом колісного танка або потужної машини вогневої підтримки. Схожі зразки бронетехніки займають провідні місці у арсеналах армій провідних країн світу, а в Україні до цього часу нічого подібного не було.

А ось щодо озброєння, яке поки що розробники вирішили тримати в секреті, в інтернеті розгорнулась справжня дискусія. Хтось висловив припущення, що на озброєнні буде ПТКР (протитанкова керована ракета) "Falarick" або 90 мм, або 105 мм, яка була створена КБ "Луч" на замовлення Міністерства оборони Бельгії.

Однак, в Україні даний вид снарядів не виготовляється, а це (вітчизняний випуск снарядів) є однією з базових умов успішного використання будь-якого елементу озброєння. До того ж такий вид озброєння значно звузив би спектр використання даного броневика – до протитанкового засобу.

Паралельно було висловлено інше припущення: на платформі буде встановлено башту від САУ (самохідна артилерійська установка), про що говорить характерна підставка стволу:

Як Україна перший колісний танк розробила - фото 2

Якщо це так, тоді спектр застосування "Отамана 6х6" значно розшириться, адже САУ може бути досить універсальною, поєднувати в собі властивості гармат різних видів і бути призначеною для безпосередньої вогневої підтримки різних підрозділів військ на полі бою.

Що цікаво, окрім моделі "6х6" на виставці "Зброя та безпека" буде представлено "Отаман 8х8". В мережі з'явилось одне фото й цього концепту. Він позиціонується, як модернізований БТР-60. Однак, в експертному середовищі немає впевненості, що НВО "Практика" буде його просувати надалі. Швидше за все, основна ставка буде зроблена все таки на платформу "6х6" – там не потрібно буде змагатися з БТР-4 і БТР-3.

Як Україна перший колісний танк розробила - фото 3

Хоча й тут думки розділились. Хтось впевнений, що як БТР-60 не модернізуй, а конкуренцію БТР-3 він не складе, не кажучи вже про БТР-4. Інші притримаються думки, що якраз БТР-60 через свою відносну дешевизну оптимально підходить для того, щоб на його основі зробити щось нове, але зі знайомими вузлами і агрегатами, що дозволить заощадити кошти на навчанні персоналу. До того ж на зберіганні в ЗСУ морально застарілих БТР-60 налічуються сотні одиниць, і з ними також треба щось робити.

Нагадаємо, що окрім "Отаманів" НВО "Практика" відома своїми "Козаками", серед яких: бронеавтомобіль "Козак 2", бронеавтомобіль "Козак 3", легкий бронеавтомобіль для спецназу "Козак 5", легкий бронеавтомобіль "Козак 4", броньований санітарний автомобіль, броньований МАЗ-6317. Але це вже тема іншої розмови.

Як Україна перший колісний танк розробила - фото 4

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme