Чим страшні Путіну нові радари, які США передають Україні

Президент США Барак Обама підписав розпорядження про постачання в Україну контрбатарейних систем AN/TPQ-36

Чим страшні Путіну нові радари, які США…

30 вересня посол США в Україні Джеффрі Пайєтт повідомляв, що Штати надішлють в Україну радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби. Нові радари Q36 повинні бути доставлені цієї осені. А вчора Порошенко підтвердив, що відповідне розпорядження вже підписано Обамою

Як відзначають в Атлантичній раді, причиною близько 70% втрат сил АТО в Донбасі є саме артилерійські атаки російської армії, а нові радари здатні запелегувати запуск снарядів з відстані у 18-24 кілометри, що дозволить істотно скоротити число жертв таких обстрілів.

AN/TPQ-36 - рухома Радіолокаційна станція (РЛС) контрбатарейної боротьби призначена для виявлення та відстеження пострілів артилерії та ракетних пусків, для забезпечення відповідного вогню.

Як працюють нові радари, які США передають Україні - фото 1

Для пересування радарів використовуються, як правило, військові позашляховики однак для цих цілей може також підійти і інша подібна техніка.

Q-36 має електронне управління радаром, завдяки чому його антені не обов'язково рухатися, хоч її положення і можна при бажанні змінити вручну.

Як працюють нові радари, які США передають Україні - фото 2

Установка здатна знаходити місця розташування мінометів, артилерії, РСЗВ і ракетних пускових установок.

При цьому вона може працювати з 10 видами зброї одночасно, розраховуючи місця попадання ворожих снарядів, що дозволяє взаємодіяти при тактичному управлінні вогнем.

Як працюють нові радари, які США передають Україні - фото 3

Крім того, з її допомогою можна одночасно відстежувати до 99 цілей.

Радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби AN/TPQ36 виробляє компанія Northrop Grumman і ThalesRaytheonSystems.

Як працюють нові радари, які США передають Україні - фото 4

AN / TPQ-36 має електронне управління радаром. Установка також може підтримувати власну артилерію, для більш точного наведення при контрбатарейної боротьбі або просто для коригування вогню. Установка може знаходити місця розташування мінометів, артилерії, РСЗВ і ракетних пускових установок.

Як працюють нові радари, які США передають Україні - фото 5

Виявляє цілі при першому проході. Пелегує сильний сплеск, і від отриманої площини відраховує зареєстровані відгуки. Розраховує місця попадання ворожих снарядів. Максимальна дальність - 24 кілометри, на цій дистанції засікаються ракети, а артилерія засікається на відстані 18 кілометрів. Сектор азимута - 90 °. Діапазон антени: Х, 32 частоти. Електричні характеристики: 115/200 В змінного струму, 400 Гц, 3 фази, 8 кВт. Пік переданої потужності: 23 кВт / хв. 

Нагадаємо, майже рік тому американці поставляли Україні легкі радіолокаційні станції LCMR (Lightweight Counter-Mortar Radar), розраховані перш за все для виявлення мінометних позицій.

Ці системи мають круговий огляд. Мінімальна дальність виявлення і зарубки координат - 500 м. Точність виявлення позицій стріляючих мінометів становить до 50-60 м. Максимальна дальність виявлення і зарубки координат позицій 81-мм мінометів до 8 км, а 120-мм мінометів - до 10 км.

Але, як зазначав військовий експерт Сергій Згурець, такої дальності для українських реалій вочевидь недостатньо, "оскільки не дозволяє повною мірою оцінювати всі ризики і загрози (включаючи і вогонь з російської території)".

За словами експерта, значно ефективніші "повнорозмірні" РЛС зарубки артилерійських позицій, до яких належить і AN/TPQ-36, перш за все за рахунок більшої дальності дії -  24 км проти 10. Тоді Згурець дорікав, що Україні подібні системи не пропонуються. Тепер, як бачимо, Україна отримає більш ефективні радіолокаційні системи.

Наприклад, подібна система встановлена на наших позиціях в селі Піски під Донецьком, зможе засікти положення ворожих "Градів" (звісно, якщо ті відкриють вогонь) майже на всій території Донецька, включаючи Макіївку та Ясинувату.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme