Як на Донбасі працює припинення вогню і розведення сил після Берліна (СТАТИСТИКА)

Президент України Петро Порошенко на прес-конференції після зустрічі у "нормандському форматі" говорив про повне припинення вогню. Але у реальності не працюють навіть домовленості про розведення сторін

Як на Донбасі працює припинення вогню і…

Берлінська зустріч у "нормандському форматі", яка завершилася в ніч на 20 жовтня, окрім розмов про озброєну місію ОБСЄ, "дорожню карту" з імплементації "Мінська", чотири нові зони безпеки включно із Дебальцевим і непідписанням жодних документів, дала сподівання на припинення вогню. Хоч у це і слабо вірилося, але чому б не повірити президенту власної країни, який говорив про "повне припинення вогню".

"Ми не очікуємо, що до режиму припинення вогню - місяць. Ми відзначили, що робота з підготовки та впровадження всеосяжного і негайного режиму припинення вогню повинна відбутися протягом найближчих днів", - говорив Порошенко, коментуючи розробку і затвердження "дорожньої карти" у листопаді.

Але ситуація на Донбасі повністю відповідає твердженню "нема документів - нема і домовленостей". 

Проте, йдеться тут не тільки про слова Порошенка, але і  підписані документи про розведення сил і засобів у Мінську на засіданні Тристоронньої групи, 21 вересня. Вони також не працюють. 

Розведення сторін

Як на Донбасі працює припинення вогню і розведення сил після Берліна (СТАТИСТИКА) - фото 1

Згідно домовленостей від 21 вересня, на трьох ділянках у Петрівському, Золотому і Станиці Луганській мало відбутися розведення сил і засобів на 2 км в ширину і 2 км в довжину. Попри заяви української сторони та представників бойовиків про відведення сил у Петрівському і Золотому, спостерігачі ОБСЄ констатують, що Рамочні угоди Тристоронньої групи не працюють. 

"СММ продовжує здійснювати моніторинг процесу розведення сил і засобів та намагатися отримати необмежений доступ до ділянок розведення в районах н. п. Станиця Луганська (16 км на північний схід від Луганська), н. п. Золоте (60 км на захід від Луганська) і н. п. Петрівське (41 км на південь від Донецька), як це передбаченоРамковим рішенням Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів від 21 вересня 2016 року. Збройні сили та озброєні формування, які зобов’язані, згідно з цим рішенням, провести вилучення або огородження вибухонебезпечних предметів, а також забезпечити спостерігачам СММ безпеку та надійний доступ до ділянок розведення сил і засобів, наразі не завершили виконання цих завдань на жодній із трьох ділянок розведення", - йдеться в останньому Звіті ОБСЄ. 

Швидше за все, мається на увазі виключно розмінування ділянок, що є досить важливою проблемою. Проте, у Станиці Луганській, як відомо, проти відведення ЗСУ ледь не "Майдан" збирали. І хоч відведення ніби і починалося, але згодом через обстріли терористами міста, зупинялося. У Міноборони навіть казали про неможливість відведення військ на цій ділянці. І от нещодавно терористи знову кілька годин гатили по Станиці. І це при тому, що документ давав максимум місяць на розведення сил, який вже минув. Тим часом на КПВВ стоять черги з людей - за ранковою інформацією "Донбас SOS" (25 жовтня) на пункті пропуску в Станиці зафіксували 4395 людей.

У Берліні ж говорили про створення цілодобових спостережних пунктів ОБСЄ на ділянках розведення. Але вже сьогодні спостерігачі ОБСЄ не можуть забезпечити повноцінне спостереження.

"Доступ СММ на всіх трьох ділянках розведення залишається обмеженим значною мірою, однак спостерігачі змогли здійснити моніторинг у деяких частинах цих ділянок", - йдеться у Звіті ОБСЄ. 

Як стріляють

Як на Донбасі працює припинення вогню і розведення сил після Берліна (СТАТИСТИКА) - фото 2

Пройшло вже п'ять днів з моменту берлінської зустрічі. Проте, припиняти вогонь на Донбасі ніхто не думає. Воно, в принципі, і логічно. Якщо навіть після оголошення перемир'я від 15 вересня, яке підтримали ватажки бойовиків, обстріли продовжувалися. Але в межах максимум 30 разів на добу, протягом певного часу.

"Якщо порівнювати з 425 вибухами, зареєстрованими 21 жовтня, СММ констатувала збільшення кількості випадків порушення режиму припинення вогню у Донецькій області 22 жовтня і подальше зменшення їхньої кількості 23 жовтня, у тому числі 430 та 112 вибухів відповідно. При цьому протягом усього звітного періоду понад 340 вибухів було зафіксовано в районі Горлівки та Світлодарська, і більше 90 — у районі Донецька, Авдіївки та Ясинуватої", - йдеться у Звіті ОБСЄ.

А тепер про саму кількість за даними штабу АТО.

Як на Донбасі працює припинення вогню і розведення сил після Берліна (СТАТИСТИКА) - фото 3

Традиційно для останніх двох тижнів найбільш гарячим напрямком залишається Маріупольський, який переважає за кількістю обстрілів Донецький і Луганський. Гнутове, Мар'їнка, Водяне, Гранітне, Широкине обстрілюють з кулеметів, 82-мм і 120-мм мінометів. На Донецькому напрямку - Зайцеве, Луганське, Авдіїівка. Промку досі продовжують крити 122-мм артилерією. Наразі за жовтень Україна втратила 7 військових (66 поранених).

Що буде в листопаді

Як на Донбасі працює припинення вогню і розведення сил після Берліна (СТАТИСТИКА) - фото 3

Позиційна війна продовжиться. Цілком можливо, що без спроб "бліцкригу" бойовиків за прикладом Водяного, де вони отримали по зубах перед "нормандською зустріччю". Але обстріли триватимуть навіть після затвердження "дорожньої карти" і так званого старту імплементації "Мінська", де першим пунктом є безпековий - припинення вогню. Після останніх заяв Захарченка про те, що він не збирається передавати Україні кордон із Росією на Донбасі,  а також постійні гоніння місії ОБСЄ, виникає велике питання чи взагалі запрацює озброєна поліцейська місія на Донбасі, та чи буде навіть після можливих у теорії виборів у цьому регіоні кордон переданий Україні. Як ми вже казали, війна буде довгою. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme