Як Горлівка стає епіцентром бойових дій на Донбасі (КАРТА)

Один з колишніх промислових центрів Донбасу ризикує дуже скоро перетворитись на арену повноцінних бойових дій

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Як Горлівка стає епіцентром бойових дій…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. На ситуацію довкола одного з найбільших міст Донецької області просто неможливо не звернути увагу, тому сьогодні у фокусі уваги Горлівка.

Від початку сепаратистських заворушень на Донбасі, Горлівка завжди мала певний особливий статус. Коли там правив балом Ігор "Бєс" Безлер, її навіть називали "республікою в республіці" і стверджували, що такого терору як у Горлівці – немає більше ніде в "Л-ДНР".

Як відомо, місто знаходиться під контролем терористів з 14 квітня 2014 року, коли група представників місцевого криміналітету під командуванням Безлера, який тоді представлявся просто "підполковником російської армії", захопили міське відділення міліції і встановили над ним російський прапор, а частина горлівської міліції перейшла на бік сепаратистів.

В перших числах листопада 2014 року Ігор Безлер "здав справи" та виїхав з Горлівки до Криму, після чого його бандформування було нейтралізоване бандформуванням Олександра Захарченка і Горлівка перейшла в пряме підпорядкування "ДНР".

За неофіційною інформацією, українські війська кілька разів могли звільняти місце під час активної фази АТО, однак щоразу не отримували відповідного наказу. Спочатку влітку 2014 року сили антитерористичної операції підійшли впритул до міста і навіть оточили його але, на тому все й завершилось. Як розповідають бійці добровольчих батальйонів, які рвались у бій звільняти місто, їм тоді пояснили відсутність штурму наявністю у місті великих хімзаводів, які сепаратисти можуть підірвати, спричинивши екологічну катастрофу (хоча ще 8 травня завод "Стирол" призупинив свою роботу і вивіз всі запаси небезпечних речовин зі складів).

Пізніше, в січні 2015 року, під час активних боїв за Дебальцеве, українські розвідники повідомляли (і ця інформація тоді просочилася в інтернет), що Горлівка майже не охороняється і найближчий блок-пост бойовиків вони зустріли аж у центрі міста. Однак і тоді штурму міста ЗСУ не було, а згодом довелося відступити ще й з Дебальцевого.

Як би там не було, а Горлівка досі перебуває у складі так званої "ДНР", контролюється терористами і активно використовується ними для обстрілів як позицій української армії, так і мирних населених пунктів та об'єктів мирної інфраструктури.

Так 13 травня близько половини одинадцятої вечора терористи обстріляли з РСЗО "Град" селище Новолуганське, що у "сірій зоні" між Бахмутом (колишній Артемівськ) і Горлівкою. Причому, обстріляли цілеспрямовано свиноферму, яка там знаходилась. Ми вже писали, що бойовики часто обстрілюють діючі й закинуті ферми чи складські приміщення, вважаючи, що там розміщуються казарми Збройних сил України. Щоправда, цього разу дісталось справжній фермі і внаслідок обстрілу загинуло близько 200 свиней.

Варто відзначити, що наші також в окопах не відсиджуються і північна та північно-західна околиці Горлівки, які межують з лінією розмежування, частенько стають свідками боїв між ЗСУ і терористами. Однак, останніми днями ситуація довкола Горлівки помітно загострилась і якщо раніше бойові дії проходили переважно на периферії, то зараз можна зустріти повідомлення про вибухи та перестрілки в самому місті.

Наприклад, в суботу ввечері, 13 травня, терористи відкрили вогонь з "Градів", розташованих на території Горлівки. За повідомленням волонтера групи "Стоп терор" Семена Кабакаєва, спочатку працювала ствольна артилерія, а потім терористи перейшли до реактивної, випустивши цілий пакет.

Зрозуміло, що українська армія не могла мовчки спостерігати за тим, як її розстрілюють з "Градів", тому завдала удару на подавлення вогню супротивника. У підсумку зав'язався так званий "артилерійський пінг-понг" на північних і північно-західних околицях Горлівки, зокрема в районі Зайцевого.

Все це призвело до ще більш агресивних дій ЗСУ у відповідь. Досі точно невідомо, що саме відбувалося, але 14 травня місцеві жителі почали скаржитись у соцмережах на вибухи у 5-му кварталі Калінінського району Горлівки, що на сході (!) міста (до речі, саме в цьому районі знаходиться відомий завод концерну "Стирол"), а також на затяжні стрілецько-мінометні бої в районі села Широка Балка, що на західній околиці міста – поруч з лінією розмежування.

15 травня бої навколо Горлівки продовжились. В районі 19:30 надійшло повідомлення про затяжний кількагодинний стрілецько-мінометний бій на півночі міста в районі Зайцевого і Майорського, а також про перестрілку з крупнокаліберних кулеметів на західній околиці міста. Трохи згодом надійшло повідомлення про появу в районі Зайцевого танка, щоправда, не вдалося знайти уточнення – чийого саме танка.

Менше з тим, все йде до того, що Горлівка стає найгарячішою точкою лінії розмежування, а бої на території міста, швидше за все, спричинені роботою українських ДРГ, які знищуючи техніку ворога на його території, убезпечують прифронтові населені пункти від обстрілів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme