У штабі АТО пояснили, з якою метою терористи взялися посилено обстрілювати цивільних

Українською стороною СЦКК задокументовані чергові свідчення застосування російсько-терористичними військами озброєння, забороненого Мінськими домовленостями

Про це йдеться у повідомленні прес-центру штабу АТО, передає depo.ua.

Зокрема, фахівцями центру зафіксовано черговий факт обстрілу 27 серпня населеного пункту Красногорівка із застосуванням переносних реактивних систем "Град-П" та 82-мм мінометів. Цього разу від вогню бойовиків постраждали будинки мешканців Красногорівки та прилегла територія.

Експерти СЦКК констатують збільшення кількості обстрілів цивільних об’єктів із важкої артилерії та мінометів. Як правило артилерія противника застосовується по житлових кварталах для формування серед населення невдоволення діями ЗС України. Також такі обстріли мають провокативний характер та спрямовані на чинення психологічного тиску на мешканців населених пунктів, прилеглих до лінії розмежування сторін, а також щоб примусити ЗС України відкрити вогонь у відповідь. Це, звичайно, дасть їм підстави звинуватити українську армію у застосуванні забороненої зброї.

Для вчинення злочинів проти ЗС України та мирного населення Донбасу бойовики вдаються до застосування різноманітних прийомів, зокрема, завдавання коротких вогневих нальотів з максимально можливою щільністю; ведення підготовленого вогню одночасно з декількох напрямків; використання для ураження одночасно декількох типів озброєння (артилерійські системи, міномети) для обтяження ураження за рахунок комбінованої дії різних руйнівних факторів боєприпасів.

Як зазначається у повідомленні, головною ж ознакою злочинних дій НЗФ є виконання вогневих завдань з житлових кварталів міст та районів щільної забудови населених пунктів. Використання житлових кварталів Донецька, Горлівки, Макіївки, Ясинуватої для ведення вогню є головним елементом тактики артилерії терористів, який визначає загальну стратегію дій російсько-терористичних військ щодо постійного тиску на Україну.

Фахівці української сторони Спільного центру констатують, що застосування артилерії противника з житлових кварталів підтверджується відносним розподілом порушень режиму припинення вогню з використанням артилерії та мінометів за напрямками вздовж лінії розмежування сторін.

Порівняльний аналіз, проведений фахівцями СЦКК свідчить про те, що найбільша кількість таких порушень припадає на Донецьк та його околиці (45%), Горлівку (30%), Ясинувату (25%) у той час як Маріупольський та Луганський напрямок для бойовиків менш "цікаві".

Зазначена тенденція має досить просте пояснення, адже застосування НЗФ артилерії та мінометів поза межами населених пунктів пов’язано з високою імовірністю виявлення та подальшого документування таких фактів спостерігачами української сторони СЦКК та СММ ОБСЄ, а практично вся місцевість південніше Мар’їнки характеризується відносно низькою урбанізацією. Це ж стосується ділянки лінії розмежування сторін північніше Горлівки.

Таким чином, ділянки найбільш "гарячого" протистояння співпадають з районами "комфортного2 для противника застосування артилерії.

"Підтримання НЗФ ОРДЛО сприятливого режиму для дій артилерії та мінометів з житлових густонаселених кварталів досягається у першу чергу штучним обмеженням свободи дій СММ ОБСЄ (заборона доступу до місць зберігання забороненого Мінськими домовленостями озброєння; блокування ремонтно-відновлювальних робіт за участю патрулів СММ ОБСЄ тощо). При цьому урбанізовані території широко використовуються противником для зберігання артилерійського озброєння на об’єктах міської інфраструктури (автотранспортних підприємствах, складських територіях та приміщеннях, у промислових зонах тощо)", - йдеться у повідомленні.

Крім того, промислова інфраструктура Донецька, Горлівки, Макіївки дозволяє терористам створювати, утримувати і поповнювати необхідну ремонтну базу та склади артилерійських боєприпасів. Також вона сприяє здійсненню прихованого широкого маневру артилерією, в основному не підрозділами, а окремими гарматами (мінометами) й виконанню завдань одночасно з декількох напрямків, суттєво не демаскуючи місця розташування вогневих позицій.

"Подібна стратегія має низку "безпрограшних" аспектів, оскільки створює умови для формування керівництвом псевдореспублік "актуального" інформаційного супроводження у разі відкриття ЗС України вогню у відповідь (в разі якщо таких фактів немає, їх фальсифікують шляхом здійснення "самообстрілів") та забезпечує приховане розташування артилерії й виключення можливості контролю за її застосуванням з боку СММ ОБСЄ, а також не дозволяє місцевим мешканцям формувати адекватну картину про масштаб застосування артилерії", - зазначають у штабі АТО.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme