У Європарламенті розглянуть резолюцію про російську пропаганду

Росія "агресивним чином" використовує широкий спектр інструментів, щоб поставити під сумнів європейські цінності і спровокувати розкол Європи

Про це йдеться в проекті резолюції Європарламенту щодо протидії пропаганді з боку Росії і терористичного угрупування "Ісламська держава", передає Depo.ua з посиланням на DW.

У документі, зокрема, говориться, що Росія "агресивним чином" використовує широкий спектр інструментів, в тому числі спеціальні фонди, мовники на різних мовах, новинні агентства, громадські та релігійні групи, соціальні мережі і тролів в інтернеті. Російська влада робить це для того, щоб "поставити під сумнів європейські цінності" і спровокувати розкол Європи, зазначено в документі.
Росія стрімко активізує свою діяльність в Європі, мета якої полягає в поширенні російського впливу і російської гегемонії, підриві суверенітету східноєвропейських країн. При цьому однією з головних стратегій Росії є фальсифікація історії, сказано в резолюції.

Як приклади інформаційної війни, яку Росія веде проти Заходу, в документі наводяться, зокрема, російська кібератака на Естонію, кампанії з дезінформації після загибелі літака польського президента під Смоленськом і після краху рейсу MH17 на Донбасі, а також після анексії Криму Росією і у зв'язку з міграційною кризою в Європі.

Країни ЄС також відноситься до цільової групи пропагандистів з ІДІЛ, які працюють на регіональному і глобальному рівнях. Країнам Євросоюзу в зв'язку з цим необхідно захистити суспільство, в першу чергу молодих людей від радикалізації, а також перекрити грошові потоки в ІДІЛ, йдеться в проекті резолюції Європарламенту.

Проект резолюції буде розглянутий 21 жовтня. Комітет у закордонних справах Європарламенту схвалив її в понеділок, 10 жовтня.

Нагадаємо, вчора, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за дві резолюції щодо України з запропонованими українськими делегатами поправками. 

Зокрема, Зокрема, йдеться, про "Засоби правового захисту в разі порушення прав людини на українських територіях, що знаходяться поза контролем української влади", підготовленій доповідачем Марілуізе Бек та "Політичні наслідки російської агресії в Україні" (спочатку називалась "Політичні наслідки кризи в Україні"), доповідачем якої виступила депутат від Чехії Крістіна Зеленкова.

У резолюції "Політичні наслідки російської агресії в Україні" ПАРЄ знову засуджує незаконну анексію Криму Росією і закликає Москву вивести свої війська з України. У документі під назвою "Засоби правового захисту в разі порушення прав людини на українських територіях, що знаходяться поза контролем української влади" ПАРЄ висловлює глибоке занепокоєння ситуацією у сфері прав людини в окупованих Криму і на Донбасі та закликає російську владу гарантувати захист фундаментальних прав та свобод для всіх жителів цих територій.


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme