Тимчук: Демілітаризувати треба не Широкине, а Дебальцеве

Демілітаризація Широкиного є невиправданою, оскільки досвід показує, що російсько-терористичні війська не дотримуються жодних мирних домовленостей

Таку думку на своїй сторінці у "Фейсбуці" висловив народний депутат та координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук, передає depo.ua.

Тимчук відзначив, що більш доцільно було б проводити демілітаризації на лінії Дебальцеве-Горлівка.

"Не зовсім зрозуміло, чому Широкине? З якої, пардон, радості? За будь-якій логікою, якщо на якій ділянці і має здійснюватися "пілотний проект" з демілітаризації (хоча сама задумка - це фікція, що зрозуміло кожному, хто щось чув про "тактику та стратегії" російсько-терористичних військ на Донбасі), то в Дебальцевому. Тобто на території, яка була відразу ж після підписання горезвісних домовленостей "Мінськ-2" захоплена терористами. Демілітаризація по лінії Дебальцеве-Горлівка була б дуже доречною: там зараз градус напруженості не менший, ніж в Широкиному", - написав Тимчук.

Він вчергове наголосив, що контроль над Широкиним є важливим для України і в політичному сенсі.

"Для нас контроль цього населеного пункту має великий сенс скоріше в політичному, ніж військовому плані (всі знають про важливість контролю над панівними висотами, звідки у разі їх захоплення терористи можуть спокійно обстрілювати Маріуполь). Наше вище військово-політичне керівництво стверджує, що висоти ніхто не віддасть, вони залишаться під контролем ЗСУ. Це чудово. Але щоб уникнути непотрібного резонансу, розроблений "план демілітаризації Широкиного" не завадило б до цієї самої "демілітаризації" показати українській громадськості. Хоча б у тій частині, яка переконає, що Маріуполь ми не "здаємо".

У цьому контексті врахуємо, що розмови типу "підрозділи ЗСУ за 15 хв. Зможуть повернутися на колишні позиції" можна вважати дурним жартом, розрахованої на надто довірливих. Якщо терористи розмістять на залишених нами територіях артилерію (зрозуміло, за підтримки піхотних груп), то про наш "повернення на позиції" можна забути", - наголосив Тимчук.

"Будь-який "план демілітаризації" повинен обов'язково містити гарантії відповідальності сторін за його виконання. Якщо російсько-терористичні війська не будуть виконувати свою частину домовленостей (що вони і посилено роблять в контексті Мінська-2), Росія повинна нести за це повну відповідальність у вигляді конкретних санкцій, перерахованих в "плані демілітаризації" під гарантії Заходу. І не у вигляді імітації покарання типу зробити улюблену кішку Пєскова нев'їзною в Мальту, а у форматі конкретних дієвих заходів - наприклад, відключення РФ від міжнародних платіжних систем. Тільки тоді весь механізм працюватиме, все інше - ілюзія і буфонада.

Якщо Захід так вчепився в хронічно недіючі Мінські домовленості, він і повинен зробити конкретні кроки до того, щоб ці домовленості нарешті запрацювали. У нас подібних важелів впливу на Путіна немає. В іншому випадку незрозуміло, з чого раптом Україна повинна платити своїми інтересами і за нездорові амбіції путінських клоунів у "Л/ДНР" і їхніх господарів в Кремлі, і за "забаганки" і "гру в мир" Заходу?" - написав Тимчук. 

Читайте також: Урок географії для Порошенка від бійців АТО: У Бердянському немає панівних висот

Більше новин про події в зоні АТО читайте у рубриці Війна.depo.ua

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme