Сьома хвиля мобілізації: Кого можуть призвати, і чому вона потрібна

Президент України Петро Порошенко підписав указ про демобілізацію військових шостої хвилі мобілізації, а в Міноборони практично анонсували сьому хвилю. У Генштабі все спростовують

Сьома хвиля мобілізації: Кого можуть при…

26 вересня Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким бійці шостої хвилі, які були призвані у 2015 році під час мобілізації, повернуться додому. Очікується, що звільнення військовослужбовців почнеться вже у вересні, відразу після вступу в силу цього указу, тобто з дня його публікації в офіційній пресі. Раніше лунали терміни вересень-жовтень. 

Варто нагадати, що шоста хвиля мобілізації, під час якої планувалося призвати до армії 25 тисяч людей, завершилася недобором особистого складу (неофіційно 50%). Вона завершилася у серпні 2015-го року. 

Демобілізацію шостої хвилі раніше відклали на осінь, швидше за все, сподіваючись залучити більше людей на контракт, щоб перекрити нестачу цих військових.

У вересні цього року в Україні розпочалися масштабні навчання резервістів. Було залучено 8 тисяч людей, що мали досвід участі у бойових діях, з них 800 офіцерів. Перша черга навчань проводилася з 3 по 24 вересня в Миколаївській, Житомирській, Львівській та інших областях країни, які мають великі військові полігони. 

Під час цих навчань планувалося проводити роботу із залученням резервістів на контракт. Наприклад, під час зборів з оперативним резервом першої черги на рівненщині контракт із ЗСУ підписали 50 резервістів. Зрозуміло, що такою кількістю особливо недобір після "дембеля" шостої, а раніше і п'ятої хвиль не перекрити.  

Загалом, за даними Міноборони, у поточному році контракт із ЗСУ підписали 53 тисячі чоловік. Але все одно існує певний недобір контрактників, який, швидше за все, не вдасться надолужити навіть після другого етапу навчань першої черги. 

За даними спікера Міноборони Вілена Підгорного, недобір становить 14 тисяч контрактників. І його, мовляв, доведеться надолужувати, оголошуючи 7 хвилю мобілізації.

"Наскільки я розумію, рішення було прийнято. Україні потрібно призвати додаткових солдатів. Йдеться про чотирнадцять тисяч нових солдатів, яких треба призвати до кінця року. Імовірність наступної хвилі дуже велика", - заявив Підгорний.

А от в Генштабі кажуть, що сьомої хвилі не буде.

"Ця інформація не має нічого спільного з реальністю. Поповнити ряди тих, хто звільняється за указом президента, ми плануємо за рахунок тих, хто приходить на військову службу за контрактом. Зараз у нас кожен місяць близько 6 тисяч контрактників, до кінця року ми ще очікуємо 15-18 тисяч. Це забезпечить наші потреби", - сказав заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Володимир Талалай.

У серпні президент України Петро Порошенко заявляв, що пріоритетом для нього є формування професійної контрактної армії.

"У середньому щомісяця до лав ЗСУ вливаються до 6 тисяч військовослужбовців-контрактників. Всього з січня в війська прийшли вже більше 46 тис. А до кінця року ми очікуємо ще більше 20 тисяч переважна більшість з них підписують довгостроковий договір. І станом на сьогоднішній день 75% української армії є контрактною. Триває формування військового резерву, на цей час він вже становить понад 80 тисяч чоловіків і жінок", - сказав Порошенко.

За останнімі даними Міноборони, зараз в Україні налічується понад 85 тисяч резервістів. 

При цьому на передових позиціях АТО чисельність угруповання військ становить 50-70 тисяч чоловік. А загальна чисельність - 250 тисяч чоловік.

Навіщо говорять про мобілізацію

Демобілізація п'ятої хвилі і початок відправлення на "дембель" бійців шостої призводить до того, що кимось потрібно перекривати нестачу цих людей. За неофіційними даними, це 14-15 тисяч чоловік, яких не вдасться замінити контрактниками.

Не допомогла у питаннях популяризації контрактної служби в армії і зарплата від 7 тисяч гривень, і навіть 6-місячні контракти для мобілізованих.

Кого будуть призивати

У військоматах Києва інформацію про мобілізацію нам не підтвердили - тривають збори і стартує призов. Міноборони планує призвати понад 13 тисяч чоловік. Враховуючи те, що більшість призовів завершуються провалом, варто розраховувати хоча б на 50% від цієї кількості.

Але призовників не будуть відправляти у зону АТО. 

Враховуючи велику кількість резервістів, які пройшли АТО під час перших хвиль мобілізації, Міноборони робитиме ставку на мобілізацію саме цих людей. Їх загальна кількість досить велика - після шостої хвилі мобілізації говорили про 210 тисяч мобілізованих з початку АТО. 

За словами воїна АТО Леоніда Мандзюка, який був мобілізований під час другої хвилі, сьогодні мобілізація потрібна.

"Вона необхідна, оскільки в Міноборони не навчилися створювати умови для того, щоб люди самі бігли на контракт. Комусь же треба замінити шосту хвилю, а нема кому - невистачає людей. Я це знаю від знайомих з військоматів. Але залучатимуть виключно бувалих. Ніяких зелених хлопчиків більше не буде - на вулицях нікого не ловитимуть", - зазначає Мандзюк.

За логікою, мобілізація має розпочатися у жовтні-листопаді і тривати до лютого 2017-го. Як воно буде насправді - побачимо. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme