Призов 2017. Чи клюнуть "піджаки" на гроші

Навколо призову офіцерів запасу, які не служили в ЗСУ, з'являються нові подробиці, які можуть їх дуже зацікавити

Призов 2017. Чи клюнуть "піджаки" на гро…

У Генштабі відбувся брифінг. На ньому спробували пояснити всім охочим - журналістам і блогерам, яким чином буде відбуватися демобілізація бійців, які підписували безстрокові контракти, а також призов "піджаків". 

По першому пункту механізм достатньо простий. Безстроковики мають бодавати рапорт на звільнення, а Генштаб, розглянувши його, ставитиме цих людей у чергу і звільнятиме, коли буде готова заміна. 

Другий пункт - найбільш цікавий. Оскільки хвиля обурення, яка накрила соцмережі після того, як спочатку начальник Генштабу Віктор Муженко, а потім і заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковник Марк Андрусяк, оголосили про початок призову в лютому, досі не стихла. Причому, обурені всі - кадрові офіцери, воїни на передовій і самі "піджаки". Перші, що на них спустять непідготовлених "білих комірців". Другі - що у них все добре на гражданці і яка від них користь на "передку", зараз же не 2014 рік і армія нібито контрактна, а тут знову "з-під палки".

На брифінгу пролунало декілька відповідей.

По-перше, інформація щодо призову ще не остаточна. Чи проводити його - буде вирішуватися після того, як стане зрозуміла кількість звільнених у запас. Проте, вже сьогодні можна сказати, що в ЗСУ існує багато вакансій, які не вдасться перекрити контрактниками - тих самих офіцерів штабів.

По-друге, найбільш хвилюючий момент - матеріальне забезпечення. Призваний на 18 місяців "піджак" отримуватиме соцпакет і зарплату офіцера. Всі випускники військових кафедр отримували звання молодшого лейтенанта (лейтенант). Його базова зарплата в 2016 році складала 9 500 гривень. А в зоні АТО - 15 000 гривень. Але в зону АТО відправлятимуть виключно за бажанням і для цього потрібно буде підписати контракт.

Більше того, Закон гарантує "піджаку" під час служби ще й зарплату у компанії, де він працює. У новій редакції частини третьої Статті 119 КЗпПУ сказано: "За працівниками, призваними на строкову військову службувійськову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

Але тут існує одна проблема. Перед написанням даного матеріалу я поговорив з кількома "піджаками", які потенційно підпадають під призов. Їхня зарплата на гражданці - 25 - 30 тисяч гривень на місяць. І вони, як кажуть, були б в "шоколаді", якби не одне але. Їхня біла зарплата - "мінімалка". Тобто із січня це 3200 гривень. Все інше - конверт. І, звичайно ж, компанія, яка порушує законодавство "чорною" зарплатою, не буде її платити призваному "піджаку". Тому в матеріальному плані даний "піджак" програє в армії...

Проте, є досить багато офіцерів запасу, які на гражданці не мають 9 500 гривень на місяць. Військові кафедри щороку випускають близько 10 тисяч "піджаків". Так чи інакше, навіть попри ухилення від служби багатьох, ЗСУ зможуть знайти мотивованих людей.

І, мабуть, ледь не вперше за останні роки хочеться сказати, що військове командування нарешті робить все правильно. Армія дає матеріальний стимул людям, не тільки рядовим та сержантам, які у своїй переважній більшості не мають вищої освіти і не можуть достатньо заробити на гражданці. Але й офіцерам. Гроші люблять всі. І вони ледь не найкраще мотивують. Чи підуть "піджаки" на ці гроші - покаже час.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme