Полоненим бойовиків потрібен відповідний юридичний статус, - правозахисники

Члени Української Гельсинської спілки заявили, що люди, які побували в полоні у бойовиків, не можуть отримати адекватну допомогу без юридичного статусу

Громадяни, які повертаються з полону бойовиків, потребують додаткового захисту з боку держави, але не можуть його отримати через відсутність юридично визначеного статусу. До такого висновку дійшли українські правозахисники в ході підготовки звіту "У пошуках правових механізмів запобігання безкарності під час конфлікту на сході України", повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МінАТО.

За словами одного з авторів звіту – юриста Центру стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Аліни Павлюк, за період з квітня 2014 року та станом на кінець вересня поточного року було встановлено більше 3 тис. осіб, які незаконно утримувались на непідконтрольних територіях. З них майже 1,6 тис. – службовці державних силових відомств України і приблизно 1,5 тис. – цивільні.

"Багато хто повертається з полону з хронічними захворюваннями, адже людей використовують там на важких роботах, і часто здоров’я вже неможливо відновити. Такі особи потребують додаткової допомоги держави, медобслуговування, соціальної допомоги і, можливо, визнання інвалідності", — розповів представник УГСПЛ Олексій Біда в ході круглого столу.

Саме на цьому етапі громадяни стикаються із юридичними проблемами, адже відповідного громадянського статусу для людини яка побувала у полоні, в Україні не існує. Відтак неможливо визначити і обов’язки держави стосовно такого громадянина.

"Якщо ви займаєтеся розробкою відповідних юридичних механізмів, звертайтеся, ми готові це також підтримати. Це наші громадяни і вони потребують захисту", — зазначив заступник міністра з питань АТО Георгій Тука, що такж був присутній на круглому столі.

Нагадаємо, що бойовики зізналися, що дурили українську сторону зі списками українців, які знаходяться у них в полоні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme