Навіщо Захарченко віджимає у росіян непрацюючий металургійний завод

На Донецькому електрометалургійному заводі, який належить російській компанії "Мечел", ввели "тимчасову державну адміністрацію" і вимагають грошей

Навіщо Захарченко віджимає у росіян непр…

У "ДНР" так звана "націоналізація" вже розпочалася. Захарченко і команда вводить "тимчасову державну адміністрацію" на одному з найбільших заводів "ДНР" - електрометалургійному, який належить російській компанії "Мечел".

Так званий закон про "націоналізацію" був проголосований "народною радою" наприкінці червня. Київ відразу виступив із заявою, якщо у "республіці" буде "націоналізована" власність України - це поставить хрест на Мінських домовленостях. Але 24-го червня озброєні люди увійшли в офіс державного концерну "Укренерго" в Горлівці. Вони запропонували співробітникам терміново написати заяви про перехід на роботу в "ДНР", не пустивши на роботу керівництво.

Окрім цього випадку у Захарченка вирішили не нариватися і не зачіпати власність України та підприємства Ахметова. 

Гру у "націоналізацію" по "крупному" почали із заводу, який вже майже три роки не працює. Окрім нього, наприклад, націоналізували невідому нікому стоматологічну клініку.

Що за завод "націоналізує" Захарченко

Навіщо Захарченко віджимає непрацюючий російський металургійний завод - фото 1

Донецький електрометалургійний завод був заснований на базі цехів Донецького металургійного заводу завдяки пакистанським інвесторам . Він був здатен видавати 1 млн тонн рідкої сталі на рік. Наразі за завод йде судова тяганина між російським бізнесменом Варшавським та компанією "Мечел", якій він належить.

Все розпочалося в 2009 році, коли "Естар" купив завод і ряд інших активів за $1 млрд в ISTIL Group. Дану угоду фінансував "Альфа-банк", але група не змогла з ним розрахуватися. Влітку 2009-го завод відійшов структурі "Альфа-груп". У 2011 році "Мечел" викупив його за $537 млн. і мав виплатити гроші до грудня 2018 року.

У ЗМІ зазначали, що продавали завод структури росіянина Вадима Варшавського. За іншою інформацією його купували саме у банку.

У 2013 році "Мечел" повідомляв, що підписав з Вадимом Варшавським договір про продаж заводуза 2 тис. євро, якщо бізнесмен поверне компанії "Мечел" борг підприємства - $81 млн.

В тому ж році мала бути закрита угода, от тільки Варшавський не знайшов коштів. З тих пір завод не працює. Між сторонами триває судова тяганина у Москві, оскілький Варшавський доводить, що 2 тис. євро він сплатив, а в подальшому "Мечел" ухиляється від виконання договору і не дає йому проплатити борги.

Навіщо Захарченку завод російського "Мечела"

Навіщо Захарченко віджимає непрацюючий російський металургійний завод - фото 2

Розпорядження про "націоналізацію" заводу і вищезгаданої клініки були датовані 25 червня 2016 року. Воно набрало чинності 14 липня, на день металурга.

У "ДНР" кажуть, що на базі Донецького електрометалургійного заводу планують створити Юзівський електрометалургійний завод. Людям вже пообіцяли 700 робочих місць. В "ДНР" зазначають, що він буде запущений найближчим часом, а виплавлена сталь піде на експорт. І тут постає єдине питання - куди саме? Оскільки торгувати з невизнаними республіками в Європі не будуть. За всіма документами завод так чи інакше належить російській "Мечел" і тут починаються цікаві речі.

У власній заяві на офіційному сайті компанія "Мечел" зазначила, що буде вживати всі заходи "для захисту власних прав та інтересів". У той же час в "ДНР" вже пояснили, чому пішли на "націоналізацію", висунувши росіянам умови серед яких погашення заборгованості перед працівниками, яка становить понад $200 тис. Якщо "Мечел" її погасить і гарантуватиме, що 700 людей вийдуть на роботу, а завод запрацює протягом 3-4 місяців, його повернуть. Якщо ж "Мечел" не піде на зустріч, завод "відіжмуть". 

Раніше не раз була озвучена інформація в ЗМІ, що ДЕМЗ різали на лом люди Захарченка. Тому існують сумніви, що завод дійсно може працювати.

Сам ватажок "ДНР" очолює ринок металобрухту в "республіці". В минулому Захарченко не раз заявляв, що у нього та ахметівської ДТЕК є певні розбіжності. Ватажок терористів навіть тиснув на Єнакієвський металургійний завод, що належить Ахметову, з вимогою підняти ціни на металобрухт, який підприємство отримує від громадян. 

Цілком можливо, що спроба захоплення заводу компанії "Мечел" - звичайний "дерібан" і при отриманні якогось хабара у сумі "заборгованості перед працівниками" підприємство залишать у спокої. Можливо, таким чином Захарченко хоче отримувати регулярно гроші за те, що не буде чіпати підприємство.

Є й інший варіант - Захарченко вирішив стати міні-Ахметовим, мати власний завод, де буде переплавляти металобрухт, відправляючи продукцію на російський ринок. Але чомусь такий варіант виглядає зовсім малоімовірним, оскільки на Росії вистачає своїх підприємств, продукцію якої використовують, і тут потрібні лобісти. Можливо, Захарченко планує робити продукцію для "нужд "ДНР"...

В будь-якому разі претендувати на щось серйозне він не зможе, оскільки завод, якщо і працюватиме, то у невизнаній "ДНР", з якою ніхто з цивілізованого світу не торгуватиме. 

Так чи інакше "наїзд" на завод російської компанії не був би можливим без дозволу російських кураторів. І проблеми "Мечела" очевидно варто шукати у самій Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme