Навіщо українців налякали "ритуальним" Воєнним кабінетом

Сьогоднішнє термінове засідання Воєнного кабінету при РНБО наробило багато галасу ще до його початку, натомість на виході всі отримали цілком ритуальне чиновницьке дійство

Навіщо українців налякали "ритуальним" В…

Неабияке хвилювання рядових українців першим спровокував прем‘єр-міністр Арсеній Яценюк, коли раптово перервав засідання колегії Міністерства інформаційної політики, заявивши, що президент терміново скликав засідання Воєнного кабінету і прем‘єру необхідно там бути. 

Грішним ділом усі одразу подумали, що на Донбасі сталося щось екстраординарне - чи то путінський наступ, чи то використання терористами брудної ядерної бомби. В той же час інформпростір не містив жодної новини, яка б могла викликати серйозне занепокоєння.

На запитання depo.ua, чи щось таки сталося військовий експерт та журналіст Юрій Бутусов відповів, що термінове засідання кабінету насправді ніяке не термінове, а рядове. "Війни завтра не буде. Є потенційна загроза російського вторгнення, але немає передумов говорити про негайне вторгнення. Я думаю, що це політичні жести. Крім того, організація Збройних сил та інших силових структур далека від досконалості. Є потреба обговорювати нагальні аспекти", - сказав він. Правда, останній раз, він же перший, Порошенко скликав воєнний кабінет під час стрілянини у Мукачеві, що ніяк не можна назвати рядовою подією.

Згодом засідання "кабінету" таки розпочалося і стало зрозуміло, що і справді на фронті нічого не сталося, просто глава держави вирішив зчинити таке собі ритуальне дійство, певно щоб ані військові ані цивільні українці не розслаблялися.

На кабінеті президент озвучив кілька тез. Зокрема, пропонувалося створення робочої підгрупи щодо кордону, "яка має розпочати процес імплементації пункту Мінських домовленостей - відновлення контролю над неконтрольованою ділянкою україно-російського кордону і виведення іноземних військ з української території". Пропозиція цілком слушна, але як усі розуміють без жодного практичного сенсу, принаймні, на цьому етапі.

Крім того глава держави вкотре наголосив, що терористичні вибори на Донбасі остаточно зруйнують Мінські угоди, та підкреслив "необхідність активізації взаємодії з ОБСЄ та забезпечення ефективної діяльності Спільного центру з контролю та координації, щоб створити умови для безперебійного моніторингу режиму припинення вогню та уникнення випадків недопуску інспекторів ОБСЄ в зони відведення важкої техніки та артилерії".

Отже, як бачимо, засідання "кабінету" мало цілком ритуальний характер, і мало перш за все продемонструвати, що і президент і військові тримають руку на пульсі подій, враховуючи загострення ситуації в зоні АТО та, відповідно, посилення загрози нового масштабного наступу путінських терористів.

Але, як часто трапляється в нашій країні, з демонстрацією готовності зупинити агресора вийшов невеличкий казус. Порошенко зазначив, що, враховуючи зростання кількості обстрілів терористами українських позицій, необхідно "чітко визначити план посилення оборони на випадок ескалації конфлікту".

Якось дивно все виходить, про можливу ескалацію та новий наступ Путіна говорять мало не щодня від останнього такого наступу, а "плану посилення оборони у нас немає". Правда, раніше нам казали, що обороноздатність підвищена, і боронити Україну військові готові. Як би там не було, а, якщо Путін наважиться на новий наступ цього літа, наприклад на День Незалежності (як відомо в Росії люблять ритуальні дати), то будь-який, навіть найгеніальніший план, все одно не буде часу втілити в життя.

Отже, якось так і вийшло, що намагаючись продемонструвати готовність відповідати на виклики, наше верховне головнокомандування зайвий раз полякало пересічних громадян, до того ж створило зайвий привід посумніватися в готовності до оборони.

 

Більше новин про війну на Донбасі читайте на Війна.depo.ua.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme