Навіщо Путін лякає Україну зривом "перемир'я"

Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що готовий скасувати перемир'я. Але такі заяви без команди від російських кураторів він не робить. То яка ж мета даних слів?

Навіщо Путін лякає Україну зривом "перем…

Сьогодні Захарченко може відкликати наказ про припинення вогню, який він дав своїм бойовикам 15-го вересня. Таку заяву ватажок кинув на вихідних. Мовляв, територія "ДНР" постійно обстрілюється ЗСУ, які зривають перемир'я. Проте, щоб збагнути логіку даних слів, далеко ходити не варто.

На минулому тижні припиненню вогню від 15-го вересня, про яке заявляли як голови МЗС Франції та Німеччини Еро-Штайнмаєр, українська сторона та лідери "Л-ДНР" Захарченко-Плотницький, передували заяви вищезгаданих європейських дипломатів про мир на Донбасі, вибори і особливий статус. 

Зрозуміло, що після цього українська верхівка по черзі давала зрозуміти, що такий сценарій є неможливим. Президент Порошенко та прем'єр Гройсман на YES дали зрозуміти, що мир буде виключно на наших умовах. Такої самої позиції дотримується і голова МЗС України пан Клімкін. Про вибори та особливий статус без контролю над кордоном, виведення російських військ, припенення обстрілів і звільнення заручників навіть мови йти не може. 

У цей час на фронті ситуація трошки затихла, щоправда, обстріли продовжувалися - зі стрілецької зброї, інколи прилітало з 120-мм мінометів. Але за останню добу штаб АТО зафіксував лише 9 випадків порушення "режиму тиші" - була виключно стрілецька зброя. Проте, терористи активно проводять навчання на окупованих територіях, готуючись до війни.

Як сказав у ефірі "воєнного щоденника" на ТК 112-Україна волонтер Віталій Дейнега, востаннє така тиша була перед Дебальцевим. Що там сталося у 2015-у, пам'ятають усі. Сподіваємося, що сьогодні ця тиша не завершиться тим самим. Але, зрозуміло, що йде серйозний переговорний процес на вищому рівні.

Не просто так Штайнмаєр та Еро літали у Краматорськ. Показовий візит, але він є певним сигналом, мовляв, "миру бути". І 20-го вересня тристороння контактна група у Мінську має обговорити питання відведення сторін. Зустріч у "нормандському форматі" ніби і має відбутися, але десь у жовтні. 

Проте, радіти ще зарано. Заява Захарченка свідчить лише про одне. Що у цих переговорах, які ведуть дипломати на вищому рівні, Росія хоче отримати свій шматок пирога. Чи це будуть якісь нові території, чи гарантії зняття санкцій в обмін на тимчасовий мир - питання відкрите. Чому мир тимчасовий? Тут вже давно все не раз говорилося. Путіну дані переговори не потрібні, якщо вони не йдуть на його умовах. Росія і надалі продовжуватиме тиснути на всіх з метою провести вибори на Донбасі, легітимізувати своїх ватажків і інтегрувати Донбас у суспільно-політичне життя України, з метою контролю над курсом країни. 

Тому вустами Захарченка Росія показує, що торгуйтеся на моїх умовах, або я легко зруйную всі ваші плани. Чи потрібен мир в Україні Європі? Звичайно, потрібен. Бо там хочуть якомога швидше вирішити це питання, певні лобісти навіть прагнуть зняття санкцій з Росії (приклад Словаччини). Але мета США зовсім інша - виснажити Росію санкціями, тому їхній вплив зараз не дає багатьом європейським лідерам дати задній хід. 

Так чи інакше, Україні вигідна заморозка конфлікту на Донбасі. Оскільки, за цей час наша армія має змогу ставати сильнішою, держава нарощуватиме технічну міць та покращуватиме якісний склад ЗСУ. І після цього, десь років через 5, ми матимемо змогу вирішити питання Донбасу військовим шляхом. Оскільки інакше з Росією не вийде - жодна дипломатія не завершить цю війну. 

Що буде найближчим часом? На умови Росії наша держава не піде. Це не підтримає жоден політик, оскільки, зрозуміло, що це політичне самогубство. Тому і надалі будуть торги, можливо, навіть відбудеться чергове загострення в АТО. Але завжди варто пам'ятати, що час грає на нас. Хоча за це Україна платить занадто високу ціну - життями наших воїнів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme