Наскільки реальна загроза просування бойовиків до Маріуполя (КАРТА)

Чому останніми днями багато говориться про можливість прориву терористів на Приазовському напрямку і що з того може вийти

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Наскільки реальна загроза просування бой…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. Досить неоднозначна ситуація склалась на Приазовській ділянці лінії фронту, причому в безпосередній близькості до Маріуполя.

Що характерно, ситуацію, свідомо чи несвідомо – питання друге, підігрівають офіційні інформаційні ресурси Збройних сил України.

Так 16 травня ввечері на сайті Міністерства оборони з'явилося повідомлення, що українські військові перехопили розмови терористів у радіоефірі і з'ясували, що ті готуються до прориву під Павлополем. Повідомлялося, що для цього бойовики стягують живу силу та техніку на цьому напрямку.

Як і слід було очікувати, дана новина викликала неабияку стурбованість української громадськості, особливо тої її частини, що живе в Маріуполі і навколишніх районах. Адже ні для кого не є таємницею, що Павлопіль є найвразливішою точкою маріупольської лінії оборони, адже саме там залишився єдиний на всю округу діючий міст через річку Кальміус, захопивши який, терористи фактично отримають коридор для наступу на місто, не кажучи вже про те, щоб зайти в тил нашим військам.

Мабуть, зваживши на це, наступного ранку прес-центр штабу АТО поспішив розвіяти паніку.

Спікер прес-центру штабу Антон Миронович в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив наступне: "Щодо ситуації біля Павлополя. Наші позиції досить міцні, ми абсолютно готові до розвитку будь-яких подій, тому будь-які спроби противника стосовно прориву нашої оборони не мають шансів".

І є всі підстави думати, що він правий. Проаналізувавши ситуацію на цій ділянці лінії фронту, можна сміливо припускати, що будь-яка спроба прориву терористів, якщо вона все ж таки відбудеться, буде приречена на невдачу.

З відкритих джерел відомо, що ОТУ "Маріуполь" налічує під 18 000 бійців, більше сотні танків, більше п'ятисот броньовиків, близько тридцяти градів, три сотні протитанкових знарядь і під чотири сотні засобів ППО. Також відомо, що безпосередньо в районі Павлополя на передку стоять миколаївська 36-та окрема бригада морської піхоти і маріупольська 56-та окрема мотопіхотна бригада, а трохи вглибині, в оперативному резерві, знаходиться миколаївська 79-та окрема десантно-штурмова бригада.

З боку "ДНР" протистоїть цьому так званий "9-й полк морської піхоти ДНР", який тримає шмат фронту від морського узбережжя до Старогнатівки, і так звана "1-а мотострілецька бригади армії ДНР", яка тримає ділянку від Старогнатівки до Докучаєвська. Щодо кількості особового складу і озброєння терористів на цій ділянці фронту інформацію знайти не вдалося, однак є всі підстави припускати, що вони як мінімум не перевищують ЗСУ.

Отож, йти на прорив наявними силами терористи навряд чи наважаться, тилових резервів у них не так вже й багато, а перекидати війська з інших ділянок фронту (в даному випадку це Докучаєвськ, Донецьк чи Горлівка) вони собі дозволити не можуть, бо ризикують самі отримати прорив ЗСУ у послаблених точках.

Тому, якщо інформація про підготовку терористами прориву достовірна, то залишається лише варіант нових військових вливань з території Росії. І тут незайвим буде згадати, що минулого року росіяни в екстреному порядку поблизу міста Новочеркаськ у Ростовській області (всього в 100 кілометрах від кордону з Україною) побудували військову базу на 10 тисяч чоловік.

Точної інформації щодо здачі її в експлуатацію немає, але відомо, що за планом вона мала бути заселена солдатами ще у грудні 2016 року. Тому цілком можливо, що саме з неї й надходить підкріплення бойовикам "ДНР" у районі Павлополя. Знову ж таки: якщо дана інформація Міністерства оборони відповідає дійсності, а не є "інформаційним вкидом" з певною метою.

Адже, як повідомляє наше джерело в ОТУ "Маріуполь", жодних подвижок на павлопільському напрямку взагалі немає, а якщо й почнуться – то там до цього готові і при спробі переправи через Кальміус ворога буде знищено разом з вищезгаданим мостом.

Власне, навіть елітний терорист Ігор "Бєс" Безлер, який весною 2014-го керував захопленням Горлівки, а зараз переховується "десь в Криму", кілька днів тому написав ВКонтекте цілий пост про те, чому всі спроби вирішити конфлікт на Донбасі військовим шляхом приречені на провал. Серед іншого Безлер відзначає, що Україна, "маючи в оперативному резерві 21 батальйон і БТГР, протягом декількох годин зможе локалізувати, в принципі, будь-який прорив".

Отож, враховуючи всі фактори можна зробити висновок, що ситуація на Маріупольському напрямку в районі Павлополя не стільки складна, скільки неоднозначна. Тобто, повернутись все може в будь-який бік і з найрізноманітнішими наслідками: від захоплення терористами Маріуполя, до повного знищення ворога під час спроби прориву.

Однак, сміливо можна стверджувати одне: будь-яке масштабне заворушення в цьому районі призведе до великих втрат з обох боків. І та сторона, яка буде ініціатором наступу, не може цього не розуміти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme