Маріупольський напрямок. Що стримує ЗСУ від штурму Пікуз (КАРТА)

Пікузи (колишнє Комінтерново) здавалося б от-от стане звільненим населеним пунктом, проте ЗСУ, які підійшли впритул, наразі зупинилися

Маріупольський напрямок. Що стримує ЗСУ…

На Маріупольському напрямку повзучий наступ ЗСУ наразі зупинився. Морпіхи з допомогою одного із розвідбатів наприкінці січня впритул підійшли до Пікуз (колишнє Комінтернове), а також стоять поруч із висотою Дєрзкая, яка є ключовим пунктом бойовиків на лінії оборони Азов (колишнє Дзержинське) – Саханка.

З перших днів лютого нормою на цьому напрямку став "Град". Бойовики не цураються стріляти зі 152-мм і 122-мм артилерії. Кілька днів з "Градів" обстрілювали Сартану, яка є передмістям Маріуполя. Востаннє стріляли з окупованого Верхньошироківського (колишній Октябрь), а до цього із Саханки. Загалом же терористи б'ють по наших позиціях із Ужівки (колишнє Ленінське), Саханки та Пікуз. За останню добу зі 122-мм артилерії, гранатометів та мінометів різних калібрів російські окупанти обстріляли Богданівку, Новогригорівку, Лебединське, Водяне, Гнутове, Широкине та Марїнку. По Широкиному вогонь вів і танк, по Мар'їнці – БМП, а по Новотроїцькому - великокаліберні кулемети.

Проте, до обстрілів нашим воякам тут не звикати. Позиції ЗСУ на Маріупольському напрямку до подій в Авдіївці найбільше піддавалися обстрілам з мінометів і артилерії. Кам'янистий степ, у якому дуже важко добре окопатися або встановити фортифікаційні споруди, а також відсутність сірої зони як такої і невелика відстань між нашими бійцями та ворогом, сприяє артилерійському "пінг-понгу" та вилазкам штурмових груп.

На сьогоднішній день можна говорити, що бойовикам вдалося попри власні проблеми з особовим складом (у районі на лінії Пікузи - Широкино окупантам доводиться періодично використовувати резервні формування з району Безіменного і Саханки, які час від часу перекидаються на цей фланг, а потім, після виконання завдань, повертаються) зупинити просування ЗСУ. Сталося це через щільний вогонь артилерії, або ж через небажання нашого командування, яке продовжує дотримуватися "Мінська", йти на штурм Пікуз, наразі є загадкою. Варто, звичайно, розуміти, що штурм Дєрзкої із подальшим вибиванням терористів із Пікуз з їхнім відходом до Заіченка не обійшовся б без втрат. Раніше із повідомлень деяких волонтерів можна було дізнатися, що брати Пікузи "немає ким". Хоча ще наприкінці січня з'явилися інформаційні вкиди про те, що ми вже зайшли в село, які виявилися брехнею.

Насправді ж морпіхи стоять поблизу Пікуз і Дєрзкої, періодично з'являється інформація про рух наших воїнів північніше, поблизу Верхньошироківського, а також південніше у районі Широкіного з метою розтягнути оборону ворога. Але підтвердити її важко - занадто мало відомо про інші ділянки фронту. Тим часом триває канонада. Бойовики б'ють по наших позиціях, а ЗСУ відповідають вогнем на подавлення.

Обстріли Сартани мають хвилювати, оскільки населений пункт знаходиться за кілька кілометрів від Маріуполя. У 2015-у році із Саханки був обстріляний мікрорайон Східний. Відстань до Лівобережного району Маріуполя (мікрорайон Східний) від Саханки приблизно така сама, як і до Сартани. А від Саханки до Сартани - 22 кілометри дорогою і на кілька кілометрів коротше промерзлим степом. Тим більше, зі сторони бойовиків розпочинають сіяти чутки, що ЗСУ "готують обстріл Маріуполя" з метою "дискредитувати "ДНР" і організувати подальший наступ на їхні позиції. А така брехня цілком може вилитися у постріли терористів по місту.

Цілком можливо, що фактор Маріуполя окрім "Мінська" стримує наше командування від різких кроків під Пікузами. Не варто забувати і про близькість російського кордону, через який до Новоазовська і далі Росія завжди може підкинути бойовикам підкріплення.

В будь-якому разі, за "Мінськом-1" Пікузи мають бути під українським контролем. Чи відбудеться операція зі звільнення села і весняною військовою кампанією на ціьому напрямку, дізнаємося вже до завершення лютого.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme