Історія фото: чому боєць на снігу просто неба - це не зрада

Світлини із бійцями, що сплять у спальних мішках просто неба постійно стають хітами соцмереж

Історія фото: чому боєць на снігу просто…

Варто тільки якимось одіозним подіям набути резонансу, як стрічки соцмереж починають рясніти світлинами із бійцями, які сплять в окопах, чи в спальниках просто неба. Мовляв, дивіться, як вони виживають там, доки ви про усілякі дурниці думаєте.

Журналісти Depo.ua знайшли свідків того, як було зроблене одне з таких фото і дізналися, що не завжди боєць спить просто неба через вкрай погане забезпечення армії. Іноді це – військова необхідність.

"Так спить український воїн, який захищає свою Батьківщину" – із таким заголовком тиражується в "Фейсбуці", "ВКонтакте". "Твітері" та навіть "Однокласніках". В листопаді цього року її активно публікували, коли піднялася хвиля народного гніву після оприлюдення декларацій.

Історія фото: чому боєць на снігу просто неба - це не зрада - фото 1

Цього разу це фото репостять після того, як почалося обговорювання вбрання Надії Савченко. Мовляв, поки ви базікаєте про Надін капелюшок...

У той же час, бійці АТО пояснюють  - так спати для військового, який знаходиться, наприклад, у розвідці або на бойовому чергуванні – це нормальне явище. Тим паче, що спальнік нормальний.

"Це фото нашої батареї (Гаубично-артилерійська батарея батальйону "Фенікс" , 79 ОДШБр ), кінець листопада 2014. То були перші виїзди нашої батареї на бойові, бліндажі ще не встигли викопати. Копали, коли був вільний час, поки не було "роботи". Інколи так нароблялись що мусили спати так як є" , - розповідає демобілізований атовець Михайло Сичов.

Атовець Семен Палій  додає: "хлопці були всі одягнені, взуті не без волонтерської допомоги. Звичайні армійські будні. Там зради нема" і каже, що той спальнік, що на фото, зберіг здоров'я побратимам більше ніж шоломи і броніки.

Інші бійці також погоджуються - що такого в тому фото: нормальний спальнік, звичайна ночівля... Боєць 92 ОМБР також запостив фото у спальніку.

Історія фото: чому боєць на снігу просто неба - це не зрада - фото 2

На питання, чому військовий на першому фото виставив свої берці на мороз, Михайло Сичов пояснює: по-перше конструкція того спальника така, що блискавка йде не на всю довжину, десь до рівня колін, та нижня частина звужена - тобто засовуючи брудні мокрі берці,  всю нижню частину спальнику можна замастити брудом. А як не крути краще спати в чистому і сухому, тим паче,  що не попрати не висушити його нормально змоги нема

Друга причина знятих берців,  пояснює Михайло, це нестримне бажання їх зняти.

"Згадайте себе, коли приходите додому взимку після цілого дня на ногах і те полегшення яке ви отримуєте після того як зняли взуття. А тут незручні та важкі берці, які не знімали з ніг інколи по чотири – п'ять днів. Та й таке провітрювання теж корисно, холодне зимове повітря висушує, тож берці можна трохи підсушити. Краще б було звісно перед тим як вдзувати, просушити берці вогнем, але все приходило з досвідом. У нас в батареї не так багато було людей що займались туризмом, чи тих кому до війни взагалі доводилось ночувати на природі взимку, тому все здобували шляхом проб та помилок. Я, наприклад, до війни обтирався снігом лише після гарячої бані, а в умовах відсутності води щоб помитись, і наявності з засобів гігієни лише вологих серветок, радів пухкому свіжому снігу, бо можна було розтопити буржуйку, вибігти обтертись, помитись снігом і забігти у бліндаж грітися. Взагалі, на війні по іншому починаєш розуміти значення дрібниць, на які не звертаєш уваги в повсякденному житті, такі як гарячий душ, свіжі теплі речі, м'яке ліжко. Нам було м'яко і тепло і на жупанах в бліндажах з димлячою буржуйкою спати на землі, але коми після того, вперше за багато місяців ти нормально помився і ліг спати в м'яке свіже ліжко, то здавалось чимось неземним

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme