Чому військові не підтримають "Майдан-3" від політиків

"Військові ненавидять політиків, тому нас там не буде". Такі слова почув від відомого ветерана АТО. Що ж насправді думають армійці про останню імітацію "Майдану" від екс-регіоналів, та можливі протести в майбутньому?

Чому військові не підтримають "Майдан-3"…

Акції протесту проти Гонтаревої під НБУ, мітинги за участю чорнобильців, пенсіонерів з вимогами долара по 8, безробітної молоді за 130 гривень, які тривають у столиці в місцях, де три роки тому українці ціною власних життів боролися за ідею, є звичайною імітацією "Майдану". 

Опозиція, яка у своїй більшості відхрестилася від організації протестів, які втім проходять під прапорами партій калібру "За життя" екс-регіоналів Рабіновича-Мураєва, ніяк не збагне, що організувати революцію, вивівши проплачений контингент із вкрапленням дійсно реальних ошуканих вкладників чи чорнобильців, неможливо. Одного протесту і нелюбові до влади замало. Потрібне відчуття безвиході. 

Чому військові не підтримають "Майдан-3" від політиків - фото 1

Протягом останніх днів неодноразово доводилося чути думку, що "Майдан-3" без військових в Україні неможливий. І що певні представники опозиції навіть намагаються заманити АТОшників-ветеранів у Київ за 1000 гривень на день. У цей же час відомі волонтери, калібру Романа Доніка, а також радник президента Порошенка Юрій Бірюков закликали у "Фейсбуці" не вестися на провокації.

Якщо Бірюков розповідав про те, як "качають армію" цими акціями, то Роман Донік взагалі написав скандальний пост стосовно "майданів". 

"При спробі насильницького повалення нинішньої влади, під час захоплення адмінбудівель, під час захоплення або блокуванні МВС, СБУ і військових частин, по вам будуть стріляти такі як я. І як показала ця ніч їх не просто багато, їх дуже багато.
Ми не проти протестів і революцій. Ми проти повалення влади тоді, коли російські армійські корпуси стоять під кордоном", - вважає Донік.

Звичайно, його пост викликав обурення в тих, хто побачив у ньому бажання стріляти по людях, захищаючи владу.

Наприклад, у відомого волонтера Юрія Касьянова.

Чому військові не підтримають "Майдан-3" від політиків - фото 2

Попри все це, соціальна напруга в суспільстві і недовіра до влади останнім часом суттєво зросли. Це доводить навіть останнє соціологічне опитування групи "Рейтинг".

Проте, як вже говорилося вище, одного невдоволення владою, яке в українців існує завжди, ще не привід для виходу на "Майдан". Інакше б такі "Майдани" в нас би не закінчувалися. У 2004 році українці вийшли проти донецьких кланів, а в 2013-у - проти різкої відмови від проєвропейської політики на користь російської. Проте, слід відзначити, що у розмовах з військовими неодноразово доводилося особисто чути думку, що наступна революція обов'язково буде за їхньої участі. А що думають військові стосовно акцій протесту сьогодні? Відомий воїн АТО Мартін Брест розповів Depo.ua, що узагальнювати всіх військових не варто, проте армія ненавидить політиків.

"Навіщо мені вірити Тимошенко, Наливайченко чи комусь ще? Майдан - невдоволення, соціальний протест. Якщо це соціальний протест - то нахера там політики? Що вони там роблять? Відповідь: намагаються очолити соціальний протест. Питання: навіщо? Відповідь: домогтися зміни свого соціального і, як спосіб - політичного статусу. Тобто висновок такий: як тільки в соціальному протесті з'являються політики - він перестає бути соціальним протестом і стає трампліном для цих політиків. Згадайте перший і другий Майдани. Так ось. Армія ненавидить політиків. Всіх. Ось і відповідь - чому армії там не буде. Ну крім купки куплених або обдурених", - сказав Брест.

І попри те, що сама Тимошенко від акцій відхрестилася, проте мітингуючих підтримала, більшості людей зрозуміло, кому були вигідні проплачені акції. 

За словами іншого ветерана АТО Леоніда Мандзюка, рано чи пізно новий "Майдан" буде. Але можливий він виключно без політиків.

"Він буде, якщо, наприклад, нам впихнуть Донбас на вигідних для місцевих олігархів, Росії і бандитів, легітимізованих Україною, умовах. Ветеранам АТО не потрібно самоорганізовуватися. Ми дуже організовані і без того. І, повірте, політиків на такому Майдані вже не буде. Те, що відбувається сьогодні, повна ахінея", - сказав Мандзюк.

За словами журналіста і бійця АТО Тараса Чмута, люди не бачать реформ. Дані слова він написав під постом Юрія Бірюкова, в котрому той закликав не хитати армію.

Чому військові не підтримають "Майдан-3" від політиків - фото 3

Як влада готувалася зустрічати військових

Чому військові не підтримають "Майдан-3" від політиків - фото 4

Втім, правоохоронці таки готувалися зустрічати військових на Майдані. Тим більше, що певні бійці добробатів вже організовували акції протесту як у лютому 2016 так і влітку. 

"Від командирів батальйонів хлопці отримували повідомлення, щоб не велися на провокації із майданом від Юлі", - розповідає Мандзюк. 

І, дійсно, хоч невдоволення в рядах армії діями влади присутнє, як і в суспільстві у цілому, але військові масово не підтримали акції протесту в Києві. 

Проте на Майдані на випадок присутності організованих груп військових та тітушок була своя протидія. "Військова служба правопорядку України" - хлопці у військовому камуфляжі, фізично підготовлені, які могли б впоратися з різного роду провокаціями, були присутні в центрі столиці у місцях скупчення людей. Самої ж поліції в центрі на перший погляд було небагато, проте копи банально не кидалися в очі, не нав'язували своєї присутності. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme