Що стоїть за боями навколо Горлівки і Донецька (КАРТА)

Вогняне коло навколо так званої "столиці" так званої "ДНР" потроху стискається, але…

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Що стоїть за боями навколо Горлівки і До…

Depo.ua продовжує відстежувати події у зоні проведення антитерористичної операції. Останніми днями неможливо не звернути увагу на ситуацію довкола Горлівки і Донецька – найбільших міст, які перебувають під контролем бойовиків безпосередньо поблизу лінії розмежування.

Події на цьому напрямку почали загострюватись наприкінці останньої зими. В ніч з 22 на 23 лютого на ділянці ДАП – Спартак – ЯБП вже велись запеклі бої, в процесі яких тут були задіяні не лише стрілецька зброя та міномети, але й артилерія і навіть бронетехніка. Тоді терористам вдалося відстояти свої територіальні позиції, хоч вони й понесли значні втрати у живій силі.

Пізніше, 28 лютого і 1 березня, бої тут відновились, причому настільки гучні, що відголосок їх було чути аж у Макіївці. Повідомлялось, що важка артилерія змінювалась мінометами і стрілецькою зброєю (крупнокаліберні кулемети, зокрема, було чути), ті у свою чергу змінювались бронетехнікою, а коли наче все стихало – за роботу брались снайпери.

Цього разу дуже гаряче поблизу Донецька було у другій половині дня 7 березня. Соцмережі розривались від інформації про вибухи в межах даних міст, а також про бої на їх околицях. Але ближче до півночі 8 березня все стихло – лише час від часу фіксували поодинокі "бахи".

Однак, вже зранку 8 березня жителі Донецька почали писати у соцмережах звиклі для останнього часу речі: "Донецьк. Київський район. На вулиці добре чути залпи зі сторони Макіївки", "Донецьк, почали грюкати з південної сторони", "Чітко чути, як запускають зі сторони Оленівки, а лягають ближче до нас", і так далі. Тут варто зазначити. Що Оленівка і Макіївка – підконтрольні бойовикам міста.

Очевидно, терористи прагнуть, користуючись нагодою, зайвий раз очернити українську армію в очах жителів Донецька. Однак, судячи з усього, не дуже це їм і вдається.

Depo.ua вже писав про те, як місцеві жителі за характером воронок у землі навчились розрізняти напрямок прильоту снаряду і не соромлячись, відкритим текстом пишуть про те, що Донецьк обстрілюють переважно зі Сходу і Півдня.

Не менш гаряче було в ці дні і навколо Горлівки. Однак, якщо раніше бойові дії точилися лише на півночі міста, то цього разу зіткнення і артилерійська перестрілка зафіксовані одночасно на північній, північно-західній та південно-західній околицях.

"Дуже гучно. Будинок ходуном ходить" – писали жителі даного району в соцмережах. Крім цього зафіксовано бої в районі Широкої Балки і траси на Донецьк, аж до Ясинуватського блокпосту (ЯБП).

Судячи з усього, в даному районі лінії фронту настільки гаряче, що бойовики втікають звідти на територію України прямо у військовій формі. Так 7 березня співробітники СБУ спільно з військовослужбовцями затримали бойовика терористичної організації "ДНР" біля окупованої Горлівки після перетину ним лінії розмежування.

Взагалі, до недавнього часу основні події війни на Донбасі якось обходили Горлівку стороною. Хоча, під час боїв за Дебальцеве взимку 2015 року українська розвідка і повідомляли, що їм безперешкодно вдається дійти до центру міста і що воно майже не охороняється –командування ЗСУ так і не наважилось на штурм і зачистку.

Зараз же ситуація дещо змінилась. 5 лютого цього року надійшла інформація про те, що в Горлівку і Донецьк прибуло більше 700 бойовиків і російських найманців.

"Комунальним службам Горлівки надійшла вказівка перевірити бомбосховища, запаси палива та підготувати електрогенератори" – писав нардеп і керівник "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук днем пізніше.

Очевидно, що терористи всерйоз побоювались українського вторгнення, однак і цього разу активних дій з боку ЗСУ не послідувало. Хоча, не можна не відмітити бої по периметру міста, однак вони мають чітко-виражений позиційний характер і не передбачають просування української армії в місто.

Скидається на те, що такою є політична воля верховного головнокомандувача. Адже днями радник президента України Петра Порошенка Юрій Бірюков озвучив думку, що військовий механізм звільнення відсутній і єдиний метод вирішення конфлікту на Донбасі – політико-дипломатичний. Тому що для того, щоб зачистити Донецьк, на його думку, місто потрібно методично знищувати, а такий наказ президент дати не готовий, оскільки загинуть сотні тисяч мирних жителів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme