Чи звільнили ЗСУ підконтрольні терористам села (КАРТА)

Цікаві новини деколи надходять з окупованої частини українського Донбасу

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Чи звільнили ЗСУ підконтрольні терориста…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію у зоні проведення антитерористичної операції.

18 квітня з самого ранку мережею інтернет поповзли чутки про те, що українська армія чи не вперше у цьому році пішла у наступ і звільнила від терористів кілька населених пунктів. Зокрема, повідомлялося про звільнені від гніту "ДНР" Трудовські у Петровському районі Донецька і селище Жабуньки поблизу Пісок і Донецького аеропорту, а також визволене від "ЛНР" селище Жолобок під Кримським Попаснянського району.

І хоч досі підтвердження даної інформації ми не отримали, але сам факт таких чуток вартий уваги. Тим більше, що "ноги" в них ростуть з так званої "ватної" частини соціальних мереж. Саме там вчора панували панічні наступи з цього приводу.

Але замість того, щоб гадати: наскільки дана інформація достовірна (а ймовірність цього 50/50 – або достовірна, або ні), давайте краще проаналізуємо – що саме представляють собою дані населені пункти і якій переваги може надати українській армії їх захоплення.

Жабуньки – маленьке село, яке далеко не на кожній карті можна відшукати. Про нього відомо хіба що те, що там знаходиться один з донецьких цвинтарів і знаходиться воно десь між українськими Пісками і "ДНРівським" Донецьким аеропортом.

Отож, зайняття позицій у даному селищі дозволить українським військам вийти на оперативний простір перед Донецьким аеропортом, який сам по собі вже не несе ніякої цінності, окрім перевалочного пункту перед штурмом власне Донецька з цього напрямку.

Крім цього, поруч з Жабуньками знаходяться населені пункти Спартак і Ясинувата, що також відкриває певні тактичні перспективи.

Що стосується Трудовських, то вони так і зовсім знаходяться в межах міста Донецьк. Взагалі, це збірна назва конгломерату селищ колишніх Трудовських шахт. Свого часу тут було і селище Трудове, і Трудовський рудник, і найбільша в СРСР шахта №5-біс "Трудовська". Сьогодні під назвою Трудовські маються на увазі ряд об'єктів, серед яких вищезгадана шахта, однойменний ринок і ще кілька менш важливих об'єктів з тією самою назвою.

Але важливим для Збройних сил України Трудовські можуть бути не через своє інфраструктурне різномаїття, а через географічне розташування. Це такий собі плацдарм в межах міста, який з одного боку близько знаходиться до підконтрольної Києву Мар'їнки, а з іншого – відкриває прямий шлях у центр Петровського району Донецька – найбільш "випираючого" з "тіла" колишнього обласного центру.

Саме звідси терористи майже безперервно обстрілюють КПВВ в Мар'їнці, а також саме містечко, включаючи житлові райони. Тому встановивши свій контроль над Трудовськими, ЗСУ в першу чергу хоча б частково позбавлять Мар'їнку від обстрілів.

Ще цікавий нюанс: саме на Трудовських розміщені старі терикони, які давно поросли деревами і тому сьогодні представляють подвійний інтерес: і як висоти, і як "зеленка". Захопивши їх, можна буде контролювати вогнем весь Петровський район.

Окремо стоїть Жолобок – село поблизу Бахмутської траси, у якому до війни жило всього близько 150 жителів, а зараз і того менше. Однак, це село вже встигло покрити себе славою. Саме тут у січні-лютому 2015-го українською артилерією було знищено 10 російських танків і близько сотні бойовиків.

Що цікаво, до 20 січня 2015-го року це село було під контролем Києва і за "Мінськом-1" має бути таким і донині, тому певні юридичні підстави його звільнення у ЗСУ є. Але, знову ж таки, підтвердження звільнення даного села немає.

Як-то кажуть: "диму без вогню не буває". Що на трасі "Бахмутка", що на західних околицях Донецька давно і відносно успішно орудують українські ДРГ, тому рано чи пізно просування ЗСУ мало б відбутись – навіть якщо не цього разу, то наступного неодмінно.

Взагалі, у світлі нової світової кон'юнктури, звільнення українського Донбасу від російської окупації – це вже навіть не питання часу, це "факт в режимі очікування".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme