Як Путін з Асадом готують Іловайськ для сирійців

Схоже, Росія та сирійський диктатор готуються до нового військового злочину, здійсненого під прикриттям легенди про „гуманітарний коридор”

Журналіст відділу «Світ»
Як Путін з Асадом готують Іловайськ для…

Алеппо, одне з найстародавніших (без малого – п’ять тисяч років) і найбільших міст Сирії, вже 5 років воює з Башаром Асадом. В Алеппо почались антиурядові демонстрації на самому початку громадянської війни. Запеклі, скажені бої тривають тут дотепер.

В процесі цієї війни з майже трьох мільйонів мешканців у місті залишилось менше двох. Значна частина Алеппо – зокрема, більшість східних районів – продовжує чинити спротив військам Асада і Путіна.

І ось напередодні серпневих мирних переговорів Кремль та сирійський диктатор вирішили встигнути захопити Алеппо перед тим, як почати обговорювати лінію розмежування. Впродовж останніх трьох тижнів наступ на контрольовані повстанцями райони практично не вчухає – і супроводжується при тому нелімітованим використанням артилерії та авіації. Для розуміння масштабів катастрофи, яка відбувається в контрольованих повстанцями районах Алеппо, досить згадати, що два тижні тому авіаудари були нанесені по чотирьох останніх шпиталях, які продовжували там працювати – і по міській станції переливання крові. При тому загинув останній педіатр, який продовжував лікувати дітей у Східному Алеппо.

І ось, перетворивши контрольовану повстанцями частину Алеппо на пекло, Росія раптом повідомила, що розгортає там масштабну „гуманітарну операцію”. Яка не передбачає припинення вогню, доставки в місто медикаментів, продуктів харчування чи бодай питної води.

Натомість суть російської „гуманітарної операції” полягає в тому, що мирні жителі Алеппо буцімто зможуть покинути місто через три гуманітарних коридори, іще один коридор буде відкритий для повстанців і бойовиків, які забажають відпустити полонених і вийти з конфлікту.

Під це діло сирійський диктатор навіть оголосив тримісячну амністію для повстанців, які здадуться.

Однак всі – мешканці міста, західні дипломати і міжнародні гуманітарні організації сумніваються в цілях і методах цієї „гуманітарної операції”, затіяної людьми, які впродовж тривалого часу безжалісно знищували мешканців Алеппо.

Насторожує їх не в останню чергу той факт, що всі без винятку „гуманітарні маршрути” виводять біженців та бійців на контрольовані Асадом території.

Тому помітна частина захисників Алеппо побоююється, що все це – тільки спосіб виманити їх з руїн їхнього міста, і не збирається користати пропозицією про вихід по „гуманітарному коридору”. Пам’ятаючи досвід українських збройних сил під Іловайськом, їх вибір складно назвати необдуманим. Інша річ, що багатьом бійцям сирійської опозиції немає куди не тільки виходити, але й прориватись.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme