Війна і санкції: The National Interest розкрив секрет популярності Путіна

Війна проти України і санкції додатково розпалили націоналістичний чад і образи на Захід в Росії і тим самим сприяли зростанню рейтингу її президента Володимира Путіна

Це сталося, незважаючи на надії західних лідерів, які намагаються послабити главу Росії, пише видання The National Interest, передає depo.ua.

Журналісти, зокрема, звернули увагу на те, що агресія проти України розколола російську опозицію, а частина давніх супротивників Путіна, наприклад, Сергій Удальцов та Едуард Лимонов, підтримали анексію Криму і війну на Донбасі. Крім того, санкції росіяни зв'язали не з діями їхнього президента, а з "підступами" Заходу, пише "Апостроф".

"Деякі аналітики були переконані - коли санкції торкнуться безпосередньо пересічних росіян, їх ентузіазм щодо політики Путіна і агресії проти України згасне, і, можливо, вони навіть виступлять проти влади, змусивши президента Росії зробити вибір - поступитися Україні або опинитися перед потенційною загрозою революції в Росії. Однак цього не сталося. З вересня 2014 з червня 2015 число росіян, на яких, як вони самі стверджували, "дуже серйозно" або "досить серйозно" вплинули санкції, зросла з 16% до 33%, в той час, як число людей, які заявили, що не постраждали від негативних наслідків обмежувальних заходів, знизилося з 35% до 13%. Популярність Путіна в цей період продовжувала зростати.

При цьому 66% росіян переконані, що західні санкції націлені на те, щоб "послабити і принизити" Росію - національна приналежність об'єднала жителів Росії, і вони сприймають Путіна як "батька-покровителя", який захищає країну від атаки ззовні.

Замість того, щоб звинувачувати президента в своїх економічних проблемах, вони кивають у бік Заходу. Майже половина росіян вважають, що санкції націлені не тільки на те, щоб завдати шкоди еліті, але і щоб покарати простих жителів їхньої країни. Таким чином, багато хто вважає, що санкції - не тільки загроза Росії, але і їм самим і їх сім'ям", - пишуть вони.

"Незважаючи на високу ймовірність того, що ситуація зміниться в разі ще більших економічних труднощів, було б необачно очікувати саме такого сценарію. Якщо ж цього не станеться, Путін може опинитися під тиском російської громадськості, яка не бажає, щоб він здавався Заходу, що ускладнить для президента Росії можливість піти на поступки", - робить прогноз видання.

У зв'язку з цим, The National Interest вказує західним лідерам, які намагаються послабити Путіна, на "секрет" формування його рейтингу: "Навіть за умови, що Заходу вдасться ще більше послабити Путіна економічно, це може, зрештою, зміцнити позиції політика в Росії. Путін завоював 89-відсотковий рейтинг схвалення не тільки завдяки захопленню населення через анексію Криму, але й тому, що західні санкції підлили вогню у націоналістичний чад і підживили особисті образи по відношенню до Заходу".

"Замість того, щоб підстьобнути опозицію, ситуація в Україні ще більше роз'єднала її, і вірогідний ще більший розкол, якщо відносини із Заходом погіршаться. Нарешті, українська криза і санкції змусили багатьох переглянути свою думку про очевидні недоліки політичної системи Росії через розбіжності з Заходом. Незалежно від того, яким буде наступний крок західних політиків у відносинах з Росією, важливо, щоб вони серйозно задумалися про те, наскільки прагнення покарати Москву може вплинути не тільки особисто на Путіна, але і на росіян", - роблять висновок автори статті.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme