Вчені припускають, що древні наскельні малюнки могли бути "дорожніми знаками"

На півночі Норвегії археологи виявили незвичайні петрогліфи північних оленів і лосів, які зображені рухаються в одному напрямку

Малюнки були нанесені на скелі в 5200-4200 рр. до нашої ери. Вчені висловили гіпотезу, що ці петрогліфи служили "рекламними щитами" або "дорожніми покажчиками" для древніх мисливців, передає depo.ua з посиланням на N+1.

При розкопках стоянки древніх людей було виявлено 48 фігур тварин, висічених на камені, деякі з петрогліфів незакінчені. Малюнки зображують тільки північних оленів і лосів, повернутих мордою в одну і ту ж сторону - як своєрідні покажчики. До цього в Норвегії знаходили петрогліфи тих часів, там крім лосів і оленів на каменях були зображені ведмеді, риби, човни та сцени полювання, але при цьому тварини рухалися в різних напрямках.

Кістки, знайдені в поселеннях кам'яного віку на півночі Норвегії, свідчать про те, що жителі прибережних районів полювали на оленів, а лосі були основною частиною раціону всередині країни, тому вчені припускають, що петрогліфи служили своєрідною базою даних для древніх людей, з їхньою допомогою мисливці обмінювалися інформацією про поведінку тварин, показували міграційні шляхи тварин, їх скупчення і те, в якому напрямку вони пересувалися.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme