Вчені навчились вирощувати плоди без насіння та створили інноваційні помідори

Японські вчені навчились вирощувати плоди без насіння та отримали перші партенокарпічні (безнасіннєві) помідори, які не потребують запилення

Вчені навчились вирощувати плоди без нас…

Дослідження описане у статті на сайті Nature, передає Depo.ua.

В японському Університеті Токусіма створили інноваційні томати. Для цього у ген SlIAA9 піддослідних рослин вчені ввели цільову мутацію. Завдяки цьому у них збільшилась кількість ауксинів – гормонів, які стимулюють ріст плодів без формування насіння. Крім відсутності ядер та порізаної форми листя, нові генномодифіковані рослини нічим не відрізняються від звичайних.

Теоретично партенокарпічні рослини, констатують японські дослідники, знизять потребу у комахах-запилювачах. Така флора буде розмножуватися живцюванням. Це простий спосіб вирощування рослин на основі регенерації різних частин у сприятливих умовах.

Автори зазначають, що система CRISPR/Cas9 наразі найбільш проста, швидка та має високу чіткість модифікації цільового гену. Такого висновку вони дійшли на основі попередніх спроб вирощувати безнасіннєві помідори за допомогою ГМ-способів. Такі методи були занадто витратними за ресурсами і часом.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme