Вчені довели, що татусі більше люблять дочок, ніж синів

Спостереження за роботою мозку новоспечених батьків показали, що молоді татусі дійсно більше люблять і піклуються про дочках, ніж про синів, що легко можна побачити в малюнку активності мозку

Про це заявляють учені в статті, опублікованій в журналі Behavioral Neuroscience, передає Depo.ua.

"Коли дитина плаче або кличе тата, батьки дочок реагували на їх заклик сильніше, ніж батьки синів. Нам вкрай необхідно розуміти те, як несвідомі уявлення про стать дитини можуть впливати на те, як дбають про нього батьки навіть в перші дні і тижні його життя ", - заявила Дженніфер Маскаро з університету Еморі в Атланті.

В останні роки вчені почали звертати пильну увагу на те, що організм чоловіків і жінок, а також самок і самців, може зовсім по-різному реагувати на різні подразники, в тому числі біль, задоволення або інші сигнали. Наприклад, в минулому році біологи з США виявили, що відмінності в реакції чоловіків і жінок на стрес пояснюються наявністю в організмі чоловіків особливого білка, що приглушує реакцію тривоги.

Маскаро і її колеги відкрили ще один незвичайний прояв біологічних відмінностей статей, вивчивши те, як мозок чоловіків реагує на плач їх новонароджених дочок і синів. Для цього вони зібрали п'ять дюжин добровольців, у яких нещодавно народилися діти, і попросили їх носити особливий прилад, який записував всі їхні розмови протягом декількох днів.

Після цього вони запросили добровольців в свою лабораторію разом із дітьми і запропонували їм пройти безкоштовний тест в магнітно-резонансному томографі. У більшості випадків дитина не витримував розлуки з батьком і починала плакати, що дозволяло вченим відстежувати те, як вони реагували на заклики немовляти. У деяких випадках вчені приводили "чужих" дітей в лабораторію і спостерігали за реакцією чоловіків на їх плач.

Крім більш сильної реакції на плач, що відбивалася в роботі мозку добровольців, учені змогли зафіксувати і інші зміни. Наприклад, в мозку татів дочок були активніші ті області, які відповідали за емоції і цінності, а в мозку батьків синів - інші регіони.

Крім того, відрізнявся набір слів, які використовували батьки при спілкуванні з дитиною. Батьки дочок частіше використовували слова, пов'язані з негативними емоціями і тілом, а батьки хлопчиків - слова, пов'язані з успіхом і розвитком, а також більш "аналітичні" слова і вирази.

Як вважають вчені, подібні відмінності в роботі мозку і поведінці батьків можуть пояснювати те, чому жінки зазвичай бувають більш емоційними і схильними до співпереживання, ніж чоловіки, а також бути причиною розвитку інших соціальних особливостей в поведінці слабкої і сильної статі.

Нагадаємо, вчені довели, що самці шимпанзе є турботливими татусями.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme