UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В ЄС обговорюють нові стандарти соцзахисту: Відпустка і декрет для батька

У Брюсселі презентували проект уніфікованих соціальних стандартів для ЄС. Створений на тлі посилення євроскептиків документ викликав схвалення профспілок та нарікання бізнесу

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на DW.

Європейська Комісія в середу, 26 квітня, після кількох років підготовки оприлюднила проект загальноєвропейських стандартів соціального захисту. Документ під назвою "Європейські основи соціальних прав" включає три розділи та 20 пунктів. Йдеться зокрема про більш ліберальні правила відпусток для догляду за дитиною чи хворим родичем, рівні права на роботу та освіту, підтримку під час пошуку роботи а також гнучкіші трудові угоди, зазначають інформаційні агенції Reuters та dpa.

У Єврокомісії визнали, що низка пунктів не є новими. Проте сподіваються, що документ попри відсутність зобов'язувальної сили заохотить країни до ухвалення спільних принципів соціального захисту. ЗМІ зазначають, що проект оприлюднили на тлі посилення євроскептичних рухів у ЄС та менше ніж за два тижні до другого туру виборів у Франції, до якого пройшла права популістка, гострий критик Брюсселя Марін Ле Пен. "Нам необхідно знову завоювати довіру людей", - зазначила єврокомісарка з соціальних питань Маріанна Тиссен, яку цитує інформагенція AFP.

Проект пропонує серед іншого обов'язково надавати працюючим батькам-чоловікам мінімум 10 днів оплачуваної відпустки при народженні дитини. "Нам потрібно ставлення 21-го сторіччя до життя та роботи, до жінок та чоловіків. (…) Саме час надати людям справжній вибір, як вести своє життя", - сказав єврокомісар Франс Тіммерманс про баланс між кар'єрою та сім'єю. Кожному з батьків також пропонується надавати по чотири місяці оплачуваного декрету з гнучкими термінами.

Європейська конфедерація профспілок виступила на підтримку проекту, тоді як Конфедерація європейського бізнесу його розкритикувала. "Людям потрібно більше робочих місць та більші статки, а не кепсько вигадане законодавство, яке зашкодить працевлаштуванню", - цитує агенція новин dpa президентку ділової спілки Емму Марчегалью.

Єврокомісія ж сподівається, що нові правила сприятимуть гендерному балансу на ринку праці. За статистикою ЄС, зайнятість жінок залишається на 11,6 відсотка нижчою за чоловічу.

Нагадаємо, що вже і в Україні нормально ставляться до того, що в декрет після народження дитини йде не мама, а тато немовляти.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme