В кризі Арктики вчені виявили тропічний ліс

Британські вчені з Університету Кардіффа виявили тропічний ліс в льодовику під час досліджень в Свальбарді (Норвегія)

Виявленим останкам реліктового лісу не менше 380 000 000 років, передає depo.ua з посиланням на "Інформінг".

Видання Popular Science, яке опублікувало результати досліджень, повідомляє, що виявлені вченими рослини з'явилися в Норвегії, коли тектонічна плита, на якій зараз розташувалася ця далеко не тропічна країна, знаходилася десь в районі екватора.

Тільки так можна пояснити той факт, що ці древні дерева такі схожі на сучасні пальми. Незважаючи на те, що вченим пощастило виявити всього лише скам'янілі пні, вони впевнені, що у цих дерев було папоротеве листя, яке росли на відстані не менше, ніж 40 см одне від одного, і досягали в довжину майже 4 метри.

Дерева з маленьким стрічкоподібним корінням росли у вологому грунті, і, швидше за все, зіграли дуже важливу роль нейсерйознішій зміні клімату за останні 400 млн років.

Протягом ери, яку так само прийнято називати Девонський період, кількість вуглекислого газу в атмосфері скоротилася приблизно в 15 разів. На думку досліджень, саме поява перших деревоподібних рослин, скоріше за все, спровокувала зниження рівня вуглекислого газу, завдяки чому - через 350000000 років - на Землі з'явилися люди.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme