У Трампа відбувся секретний брифінг щодо КНДР для сенаторів США

Повний склад американського Сенату - всі 100 законодавців верхньої палати Конгресу - прибули у середу в Білий дім на секретний брифінг щодо ситуації навколо КНДР

У заході також взяли державний секретар США Рекс Тіллерсон, міністр оборони Джеймс Маттіс, глави розвідувальних відомств та ряд високих військових чинів, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Попередні зусилля не змогли зупинити незаконної програми Північної Кореї щодо випробування ядерної зброї та балістичних ракет. З кожною провокацією КНДР ставить під загрозу стабільність в Північно-Східній Азії та посилює небезпеку для наших союзників і безпосередньо для США", - наголосили в спільній заяві держсекретар США, глава Пентагону та директор Національної розвідки.

Такого роду брифінги є незвичним явищем для Білого дому. У більшості випадків зустрічі Сенату з адміністрацією президента проходять в Конгресі.

За оцінкою американських спостерігачів, нинішній захід ще не означає готовності США до бойових дій у регіоні, однак він підкреслює високий рівень занепокоєння адміністрації нинішнім рівнем напруженості.

Нагадаємо,

у ніч на 5 квітня КНДР запустила балістичну ракету середньої дальності.

Після цього ЗМІ повідомили, що США готові завдати превентивного удару по КНДР, якщо буде помічена підготовка до ядерних випробувань з боку Північної Кореї.

9 квітня ударне угруповання флоту США на чолі з атомним авіаносцем "Carl Vinson" отримало наказ висуватися в західну частину Тихого океану.

14 квітня в КНДР заявили, що проведуть нові ядерні випробування, коли вважатимуть за потрібне.

США вже запровадили санкції проти 11 громадян КНДР та одну північнокорейську компанію і планують їх посилити. 5 квітня Євросоюз розширив санкції щодо КНДР.

Крім того, США розгортають систему протиракетної оборони THAAD на території Південної Кореї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme